НАЈНОВО

Драган Спасов Дац се огласи по синоќешната сообраќајка!

„Сакам да ја известам јавноста дека поради настанот длабоко жалам и воедно искрено и се извинувам на девојката и на нејзиното семејството (името на девојката од нормални причини го изоставувам) за претрпениот страв и стрес и дека во име на чувството на лична одговорност како човек и јавен службеник во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Екстраваганза“ со нова песна и видео

„Екстраваганза“, односно Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара), имаат нов сингл но и видео. Ја издадоа темата со наслов „Казна моја си“ на музика на Хари Котларовски, а текстот е на Јовче Воденичаровски. Спотот го работеа со PS Visual Art, а девојката кој се појвува во видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во негов стил: Александар Принц со нова песна – „Шарена банана”

По пауза од подолго време на сцената повторно се враќа човекот кој пред десетина години беше еден од најслушаните изведувачи на македонската музичка естрада. Александар Ристовски или на јавноста попознат како Принц има нов сингл со наслов „Шарена банана”. Се работи за негово лично музичко остварување, но во соработка со …

Повеќе »

(ФОТО) После 5. години Кејти Холмс и Џејми Фокс во јавност: Том Круз повеќе не и може ништо!

Откако уживаат во љубовта, глумците Кејти Холмс (39) и Џејми Фокс (50) ретко биле видени заедно на јавните случувања. Исклучок сепак била забавата пред доделувањето на Греми наградите. Можеби атмосферата била добра, но тие имале очи само еден за друг. Оваа ноќ во Њујорк за нив била посебна бидејќи првпат, …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Кардашиан продолжува со своите „скандалозни“ фотографии

Мајката на три деца не е срамежлива кога станува збор за покажување на атрибутите па пред неколку дена ја фотографирале во стилот на глумицата Бо Дерек. На себе имала минијатурен бикини а на главата плетенки. Иако Ким Кардашијан (37) неодамна добила трето дете, тоа не значи дека го занемарила своето …

Повеќе »

Во серијата „Круна“ ќе се појави ликот на принцезата Дијана

Во третата сезона, покрај ликот на Дијана, ќе се појави и Камила Паркер Боулс, додека пак дел од редовните актери ќе бидат заменети со нови. Продуцентите на оригиналната серија на Нетфликс потврдиле дека во серијата „Круна“, во тек на третата сезона, ќе се појави ликот на принцезата Дијана. Исто така, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гледач се јави во „Јади бурек“ и јасно кажа што мисли за промена на името!

Отворената емисија на Јанко Илковски, „Јади Бурек“ е место каде гледачите можат јавно да го искажат својот став за актуелните случувања во државата. Таа привилегија ја искористи гледач Албанец, да зборува за политиката во Македонија, како и за промената на името. Погледнете:

Повеќе »

(ФОТО) Украина не ја прими, но во мај ќе пее на Евровизија

Самоилова веќе ги почнала подготовките за Лисабон, а нејзината песна ќе биде објавена наскоро. Рускиот Канал 1 потврдил дека Јулија Самоилова ќе ја претставува Русија на евровизискиот натпревар што годинава ќе се одржи во Лисабон од 8. до 12. мај. Лани, Јулија доби забрана од Киев за настап. Според информацијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новиот видео запис на Шакира и Малума за 5. дена има скоро 20. милиони прегледи

По хитот „Chantaje“ Шакира и Малума повторно се здружија и снимија видео запис за песната „Trap“. Видеото за само еден ден имаше 7 милиони прегледи на Youtube, а сега речиси 20 милиони прегледи. Инаку, спотот е снимен во црно – бела екранизација, а во продолжение можете да го погледнете најновото …

Повеќе »