НАЈНОВО

Ако ви останале Велигденски јајца ова е идеална диета: За 14. дена 10. килограми помалку!

После оваа диета килограмите не се враќаат… Доколку сакате да истопите килограми, диетата базирана на варени јајца може да биде вистинско решение за вас, особено ако после велигденските празници ви останале вапцани јајца. Иако на оваа диета е дозволен мал број производи, научно е докажано дека ваквиот режим на исхрана …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојки испровоцирале постара жена во Индија: Таа им одржала лекција зошто им се насмевнува СИЛУВАЊЕ!

Една Индијка на социјалните мрежи споделила бизарен инцидент каде таа и нејзината пријателка се соочиле со малтретирање во ресторан во град блиску Делхи. Но, овојпат, виновник не бил маж туку средовечна дама која го изразила своето мислење дека девојките треба да бидат силувани поради носењето куси фустани во Индија. Galf …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Принцезата Шарлот наполни 4. години: Како расте се’ повеќе потсетува на кралицата Елизабета!

На денешен ден, пред четири години е родено второто дете на принцот Вилијам И Кејт Мидлтон – прицезата Шарлот. Во чест на четвртиот роденден на принцезата Шарлот, гордите родители, Кејт и Вилијам, објавиле три нови фотографии на официјалната страна на Кенсингтонската палата, на Инстаграм. View this post on Instagram Thank …

Повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмакоски проговори за разводот: „Најважен е синот и неговата иднина!“

Деновиве Дание Кајмакоски е повторно актуелен, но не поради нов хит, учество во шоу програма или настап туку разводот од Кристина, мајка на неговото единствено дете… Имаше најави дека тој ќе говори еднаш и тоа за естрадниот магазин „Бекстејџ“ каде ќе ги открие своите видувања за разводот… Во неговото, како …

Повеќе »

Утре во бифето на Драмски театар промоција на новата книга на Коле Ангеловски –  „Педесет години во драмски…и клоцата во …“

Ова е приказна за претставите, пробите, животот во Театарот, за патувањата, турнеите, гостувањата, фестивалите… Во бифето на Драмски театар – Скопје утре во 19. часот ќе биде промовирана книгата „Педесет години во Драмски… и клоцата во …” на Коле Ангеловски, македонски театарски и филмски актер, театарски и филмски режисер, сценарист, …

Повеќе »

Ова е Ена Митревска – гордоста на „Комунална хигиена“

Ена Митревска е вработена во ЈП „Комунална хигиена“-Скопје, а во слободното време се занимава со модерни танци. Како членка на групата танчери со даунов синдром и дел од македонската пара-денс репрезентација, минатата година таа го освои и првото место на Светското првенство во модерни танци во Полска. Ена учествуваше и …

Повеќе »

(ФОТО) Голем човек и хуманист: Просјачи за да помага на сиромашни и за обнова на црква и манастир

Добри Добрев е роден во 1934. година во Бајлово, Бугарија, каде и денес живее. Од своите четири деца, две надживеал. Во Втората светска војна го загубил слухот, поради граната која паднала блиску до него. Секој ден оди по 10. километри од оддалеченото село, во својата рачно изработена облека и чевли …

Повеќе »

(ФОТО) Нема поголема љубов од оваа – Суперхерои сепак има:Девојка одбила зрачење во бременост за да го спаси своето дете!

„Се соочи со најголем страв од сите, смртта, и и’ се насмеа во лице со широка насмевка каква што само Бог може да даде. Се бореше посилно од најјаките воини познати на човештвото и го направи тоа херојски и со достоинство…“ Тинејџерката која одбила да прими третман за лекување против …

Повеќе »

Наше секојдневие: И’ питачите не се тоа што беа – „Тој се намршти… Храна? Каква храна, пари дај ми, мене пари ми требаат!“

Тина Мицкоска на својот профил на Фејсбук сподели искуство со питач: „Вчера одејќи накај маркет забележав забраден човек просјак, кој стоеше во близина и проговори- ќе ве молам некој денар или нешто за јадење. Ајде, ќе му купам нешто, па ќе му донесам да си поразговараме. Малку подоле гледам кученце …

Повеќе »