НАЈНОВО

ЕКСТРЕМНО – ТИНЕЈЏЕР ОСЛЕПЕЛ откако со години јадел само помфрит, чипс и бел леб

Стручњаците предупредуваат на опасноста од селективно јадење откако 17. годишник останал без вид хранејќи се само со помфрит и чипс. Офталмолози во Бристол лекувале тинејџер откако неговиот вид многу се влошил што дошол скоро до слепило. Откако завршил основно училиште тинејџерот јадел само помфрит, чипсот Pringles и бел леб, а …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕКЦИЈА ЗА СИТЕ НАС – ПОГЛАВИЦА ИСПРАТИЛ МОРНИЧАВА ЗАКАНА НА УБИЈЦИТЕ НА АМАЗОНИЈА: „Кога ќе ги исечете дрвата ги напаѓате душите на нашите претци, а наското ќе бидете и вие!“

Огромните пожари што избувнаа во Амазонија минатиот месец го потресоа не само Бразил, туку и целиот свет. Додека бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ги обвинува зелените активисти без никакви докази, неговите критичари ги обвинуваат неговите анти-еколошки политики, а медиумите и социјалните медиуми дебатираат за тоа колку навистина се опасни пожарите, често …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) СЕКОГАШ ВО ФОКУСОТ: Под фустанот „ѕирнале“ гаќичките – фотографии на Џенифер Лопез на кои изгледа како милион долари

Каде и да се појави Џенифер Лопез ги привлекува вниманието, а таа и тоа како умее да го привлече вниманието на фоторепортерите… Џенифер Лопез со својот вереник Алекс ужива на југот од Франција. Жената која и во 50-ттите години нема апсолутно ниту една маана, прекрасната Џенифер Лопез моментално брилира со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈУЖНОАФРИКАНСКА РЕПУБЛИКА ВО ШОК – БИЗАРНО ГРАБВНУВАЊЕ КАКВО НЕ Е ВИДЕНО: Ќеркичката на ас на Формула 1 спектакуларно грабната од раце на мајката пред училиште – после откупот имало необичен пресврт!

Вистинската драма се случила во Јоханесбург, главниот град на Јужна Африка, кога на сопругата на шампионот во Формула 1 на вода, Виндад де Јахер од рацете и била киднапирани оќерката Ејми-Ли (6). Анѓелина де Јахер ја возела малечката Ејми Ли на првиот ден од училиштето кога до неа застанал 4х4 …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОЈ Е ТУКА ЛУД? Давење, стискање, удирање: Вака изгледа терапија за лекување на неплодност во Кина!

Дали да се смеете после оваа снимка или да се остане нем на човековата глупост? Но, од друга страна, бидејќи снимката ни доаѓа од Кина, не можеме да знаеме дали терапијата вродила со плод. Кој знае можеби наскоро пациентката ќе се јави со добри вести, но судејќи според терапијата која …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕСМЕТКА – КОГА ВО „МЕКДОНАЛДС“ ЌЕ СЕ СТЕПААТ РАБОТНИЧКА И КУПУВАЧ: Се летало наоколу!

Којзнае што било повод за сето ова, но вакво нешто не е видено во ресторан на брза храна. Две жени прво се расправале а потоа следел хаос! Погледнете каков:

Повеќе »

(ВИДЕО) СПОРТОТ Е ДОБАР ЗА ДЕЦАТА- Кога ќе видите што се умее ова дете ќе размислите за некоја активност!

Бавењето со спорт за децата е нешто без нешто не се може. Едноставно, детето мора да се бави со некој спорт поради своето ментално и физичко здравје. Или, како ова момче да се бавите со спорт за да бидете најјаки во крајот. Кога ќе видите што се ова момче умее …

Повеќе »

(ФОТО) ИНТЕРНЕТ ХИТ: Писмо на Јован од престојот кај баба и дедо: „Вадете ме од овде!“

Среќните деца летниот распуст го минуваат кај баба и дедо, каде уживаат во љубов и нежност,но не сите деца се задоволни од таквиот престој… Деновиве на социјалните мрежи многу брзо се шири писмо кое пред 11. години момче од Србија го испратило до своите родители додека било оставено на престој …

Повеќе »

(ФОТО) ФЕЈСБУК АКЦИЈА – Да бидеме хумани и да помогнеме на две дечиња кои имаат премногу грижи за едно детство

Да им помогнеме на двете дечиња кои нема кој да ги испрати на училиште. Братчето и сестричето од кумановското село Степанце со несоодветна гардероба заминуваат на училиште, а ни самите не знаат како ќе ја поминат зимата. Гладни, боси, премрзнати… Се работи за фејсбук акција за помош за децата, а …

Повеќе »