НАЈНОВО

(ФОТО) Прва модна ревија на кралицата Елизабета: Гледала од прв ред во друштво на Ана Винтур

Се состанале кралицата на модата и кралицата на Британија, бил еден од коментарите на сметка на изненадувачката посета на кралицата Елизабета на годинешната Модна недела во Лондон, на која на 20. февруари во друштво на Ана Винтур ја проследила модната ревија на дизајнерот Ричард Квин. Потоа му ја врачила првата …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Внимавајте кои игри ви ги играат децата: Сестри оставиле порака и скокнале од зграда – нови жртви на онлајн играта „Синиот кит“

Две сестри, Марија (12) и Анастасија (15) извршиле самоубиство скокнувајќи од зградата, а руската полиција истражува дали оваа трагедија е поврзана со играта „Синиот кит“ која младите ги наведува на самоубиство. Телата на девојчињата биле пронајдени во снегот под прозорецот на станот во кој живееле во градот Ижевск. Нивните пријатели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бонд се „ботоксирал“:Згодниот глумец се замрзнал!

Даниел Крег на доделувањето на наградите БАФТА станал една од главните теми на социјалните мрежи После доделувањето на наградите БАФТА на социјалните мрежи како една од главните теми се наметнал и’ глумецот Даниел Крег. Имено, многу гледачи и обожаватели забележале дека глумецот изгледал пластично и многу постар од инаку. „Зошто …

Повеќе »

(ФОТО) Ниту малку женствено!Ангелина Џоли блеснала на црвениот тепих но нејзиниот грб многумина згрозил…

Ангелина Џоли на доделувањето на наградите БАФТА пристигнала во елегантен црн фустан. Но, гламурозниот впечаток го расипале тетоважите на нејзиниот грб… Ангелина Џоли во последно време многу често можеме да ја видиме во јавност. После брачниот крах гумицата се’ повеќе почнала да отсуствува од јавните случувања па затоа и не …

Повеќе »

(ФОТО) Холивуд воведува нови правила за снимање секс сцени

Последните шест месеци во Холивуд почнало сериозно да се зборува за проблемот на сексуалното злоствување. Се’ започнало со Харви Вајнстајн, а се испоставило дека скоро и нема глумица која не искусила барем некоја непријатност во својата работа, додека многа од нив биле малтретирани и злоставувани. Поради фактот дека повеќето злоставувања …

Повеќе »

Одлични трикови за шопинг: Неприкосновената модна икона советува!

Кејт Мос (44) во деведесеттите години „жарела и палела“ на модните писти а денес е признаена модна икона. Славната манекенка неодамна во интервју за „Гардијан“ открила дека ги обожува продвниците за користени алишта бидејќи таму може да пронајде многу убави работи, како што таа вели „вистински скапоцени камења“. Од неа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мадона прави се’ да не остари: Најновиот третман го прикажала на Инстаграм!

Иако често ја обвинуваат дека не може да ја контролира својата склоност кон естетски зафати, Мадона (59) уште еднаш сака да докаже дека живее за себе. И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона не престанува да изненадува – од модни, сексуални, па до естетски експерименти. Така, нејзината последна …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем критикувана за облеката на црвениот тепих во Берлин!

„Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден…“ Мерјем Узерли која нашата публика ја засака по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Веичествениот“ била во Германија, на филмскиот фестивал ва Берлин, да го промовира својот нов филм, „Place …

Повеќе »

(ФОТО) Измамата на Џенифер Анистон: Од што и кого се разведува?

Актерскиот пар, службено, се венчал 2015. година во вила на Бел Ер. Сега интернет порталот TMZ дошол до податоци за венчцвки во Лос Ангелес од 2010. година а во нив не постои белешка за барање дозвола за венчавка Џенифер Анистон (49) и Џастин Тиеро (46) покренале бракоразводна парница, но според …

Повеќе »