НАЈНОВО

(ФОТО) Некогаш и сега: Како Бурак стана Бали бег ?

Некогаш манекен, кој ги полнеше насловните страни, а денес популарен актер кој со својата глума пленува и освојува светски награди…Така освои и’ Еми за најдобра странска серија. Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Оџивит, се прослави со улогата на Бали-бег во серијата „Сулејман Величествениот“. И’ се здоби со слава, едноставно …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИИ) Сите сакаат да ја копираат: Откриваме зошто Меган Маркле е новата модна икона!

Откако е објавено дека убавата Американка Меган Маркле ќе стане сопруга на принцот Хари, модниот свет не престанува да се воодушевува со стилот на оваа атрактивна бринета… Темнокосата глумица која се прославила со улогата на Рејчел во серијата „Suits“ со својот опуштен стил и имиџ на опуштена девојка од Калифорнија …

Повеќе »

(ФОТО) Ева Лонгорија и’ во висока бременост ги засенила званиците на гала евент

На 43. годишната глумица Ева Лонгорија пред неколку месеци и се остварила големата животна желба – бременост. Латино глумицата и продуцентка се вброила на листата славни трудници кои докажуваат дека модата ниту тогаш не мора да биде здодевна. На 43. годишната глумица Ева Лонгорија пред неколку месеци и се остварила …

Повеќе »

Џорџ и Амал Клуни донирале половина милион долари на студентското движење

Американскиот глумец Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал донирале половина милион долари на студентското движење на Флорида кое го оргнизирале учениците кои преживеле еден од најсмртоносните напади на американските школи. Во соопштението Клуниеви порачале дека се „инспирирани со силата и речитоста“ на учениците и кажале дека ќе учествуват во националниот …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мајкл Џексон љуби една од најпознатите манекенки во светот!

Моделот Кара Делавињ и Парис Џексон се видени во Лондон, каде после вечерата со пријателите се вратиле во хотел држејќи се за раце, со што повторно ги поттикнале гласините за нивната врска, пренесува Daily Mail. Џексон и Кара интензивно се дружат веќе неколку месеци, а во ноември првпат се видени …

Повеќе »

(ФОТО) Трудната Криси Тајген „нафрлила“ длабоко деколте – проблемите дошле подоцна!

Манекенката Криси Тајген, сопругата на Џон Леџенд, е снимена за време на шопинг во Њујорк во фустан, со големо деколте поради кое покажала повеќе отколку што планирала. Трудната Криси покажала опасен side boob,а во еден момент морала градите да ги покрие со раце за да спречи можна модна незгода. Под …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Емили Ратајковски позирала во топлес за Vanity Fair

Еден од најпопуларните модели на денешницата, згодната Емили Ратајковски, за шпанското издание на Vanity Fair позирала во разголено издание. Емили позирала во гаќички и топлес, а градите ги покрила само со раце. Освен разголената насловна, манекенката за еден од најпознатите светски магазини позирала и гола во када но и пред …

Повеќе »

(ВИДЕО) Србија избра песна за „Евровизија“ – дали ви се допаѓа?

После девет години во Србија е повторно одржана „Беовизија“ на која Србите одлучиле кој песна ќе ја испратат на Евросонг. Изборот паднал на песната „Нови деца“ во изведба на Александар Сања Илиќ и групата „Балканика“. Токму таа песна добила најмногу гласови од публиката но и жирито и ќе ја претставува …

Повеќе »

(ФОТО) Го издал прстенот: Ед Шеран на настап во Лондон ги покренал гласините дека тајно се оженил

Откако кон крајот на јануари објавил дека тој и неговата девојка, Шери Сиборн, се свршиле, ирскиот музичар Ед Шеран на концерт во Лондон, на 19. февруари, носел венчан прстен и со тоа ги поттикнал гласините дека во меѓувреме и’ тајно се венчал. „Малку пред нова година ’си набавив свршеница’“ напишал …

Повеќе »