НАЈНОВО

(ВИДЕО) Даниел Кајмакоски: Од победник во „Икс фактор“ и ТЛЗП до пејач на народно во кафеани

Од видеото не може да се заклучи дека Даниел случајно „залутал“ во кафеана па го грабнал микрофонот… Откако стана татко, поп-пејачот Даниел Кајмаковски како да стагнира со својата музичка кариера. Иако одамна нема нова песна, тој со пејачите во студио ја сними Божиќната песна пред новогодишните празници. Покрај ова, на …

Повеќе »

Милиони како подарок – Великодушниот Џорџ Клуни: Еве зошто сите би сакале да бидат негови пријатели!

Ретки се оние кои можат да дознаат колку всушност холивудскиот заводник е врзан за своите пријатели. За да им се оддолжи за што што направиле за него, Џорџ Клуни ги изненадил со издашен подарок – актовка полна со пари! Познатиот брачен пар Амал и Џорџ Клуни и тоа како добро …

Повеќе »

Гласините се’ посилни: Бред Пит деновите ги минува со новата холивудска миленичка

Според медиските написи, после љубовниот крах со Ангелина Џоли популарниот глумец утехата ја пронашол во 27. годишната оскаровка… Откако во 2016. година медиумите ги полнел со теми околу раскинувањето со Ангелина Џоли, 54. годишниот Бред Пит бил романтично поврзан со многу колешки како Сиена Милер и Кејт Хадсон, а според …

Повеќе »

(ФОТО) Срцето на Жељко Бебек го заробила 24. години помлада жена

Жељко Бебек (71) е надалеку познато име, но и надалеку познат глас.Го следи и’ интересна љубовна приказна, со третата сопруга Ружица. Кога сте рок легенда, тогаш се подразбира дека сте воделе буден живот па бурните животни предизвици и големи возбудувања не го одминале ниту Жељко Бебек, некогашен пејач на култното …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта цвета: Ричард Гир не ја испушта од рака својата 33. години помлада девојка

Актерската легенда во понеделеникот вечер, во Мадрид, се појавил на црвениот тепих на премиерата на филмот „Вечера“. Ричард Гир пристигнал со својата убава девојка Алејандра Силва, а на новинарите им изјавил дека нивната љубов е се’ посилна… Откако се вљубиле во 2015. година, глумецот Ричард Гир и неговата 33. години …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ поради улога: Холивудската дива станала скоро непрепознатлива

На листата на глумци кои поради тешки улоги успеале да отидат чекор понатаму сега им се придружила и 50. годишната Никол Кидман… После сознанијата за добиената номинација за Златен глобус во категоријата „Најдобри изведби на глумица во мини серија или ТВ филм“ за улогата во хит серијата „Мали лаги“, холивудската …

Повеќе »

(ФОТО) Ана Ивановиќ блеска: Конечно го „прошетала“ трудничкото стомаче!

Бившата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер, декемвриските денови ги минуваат во Шпанија, во друштво на блиски пријатели. Ана и Бастијан моментално престојувале во градот Палма де Мајорка каде неодамна допатувале за да се одморат и уживаат во еден од најубавите европски градови. Тие секојдневно обиколувале одредени места …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејачката оди зад решетки: Поради експлицитни кадрови во спотот осудена на две години затвор!

Шаима Ахмед оди зад решетки. Поради спорните кадрови судот одлучил да ја лиши од слобода на дури две години. Секси призорите на Шаима Ахмед, попозната како Шима го запалиле интернет, но и ја кренал полицијата на нозе. Популарната египетска пејачка минатиот месец била уапсена поради спотот „кој поттикнува на разврат“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Успешно оперирано бебето родено со срце вон телото!

Тим од 50.лекари и медицински сестри во Велика Британија успеал, со царски рез, на свет да го донесе девојчето чија состојба ретко завршува со позитивен исход. The remarkable story of Vanellope – the baby born with her heart outside her body: https://t.co/7t1rT1J9yK pic.twitter.com/yARpNdmM5q — Fergus Walsh (@BBCFergusWalsh) December 12, 2017 …

Повеќе »