НАЈНОВО

Нејмар избегал кај Роналдо!

Наместо на подготовки со ПСЖ на кои не се појавил бидејќи сака во Барселона, најскапиот фудбалер на светот се јавува од Торино, каде се дружи со Кристиано Роналдо. ПСЖ во понеделникот објавил дека поради неисполнување на обврските и недоаѓање на подготовки „ќе превземе мерки“ против Бразилецот, но Нејмар очигледно тоа …

Повеќе »

Популарниот глумец Рип Торн починал во 88. година: Го сакавме поради „Луѓе во црно“, а Оскарот за малку му избега!

Славниот холивудски глумец Рип Торн починал во вторникот во 88. година на живот. Неговиот менаџер соопштил дека Торн починал во својот дом во Лејксвил, окружен со семејството – сопругата Еми Рајт и ќерките Кејти Торн и Анѓелика -Пејџ, а причината за смртта не е наведена. Овој холивудски великан бил и …

Повеќе »

(ФОТО) Супермоделот Адријана Лима повторно љуби Турчин: Овој пат „е среќна“ со бизнисменот „тежок“ 250. милиони долари!

Адријана Лима на Миконос е сликана со нов дечко, а за него се’ се знае. Маркантниот господин се вика Емир Ујар и е турски бизнисмен. Ујер, чие богатство се проценува на 250. милиони долари често е виден во друштво на познати и атрактивни жени. Неговите слики со Лима сега се …

Повеќе »

(ФОТО) ЕВЕ ЗОШТО СИ ЗАМИНАЛА ИРИНА ШАЈК – Се појавил доказ за бременоста на Лејди Гага: Оваа фотка се шири „како епидемија!“

Лејди Гага и Бредли Купер веќе со месеци се една од главните теми на светските медиуми. После гласините за нивната врска на насловницата на таблоидот „In Touch” се појавила фотографија која ги покренала гласините дека Гага е бремена од Бредли. На оваа фотографија Гага и Бредли позираат прегрнати, а вниманието …

Повеќе »

(ВИДЕО) На Калифорнија и се заканува Мега земјотрес кој ќе ја срамни со земја: После два јаки земјотреси луѓето се плашат од третиот – НАЈЛОШ!

Во октомври 2015 година, Лос Ангелес прифатил серија сеизмички прописи кои бараат илјадници згради да бидат дополнително зајакнати да издржат силен земјотрес. Сан Франциско прифатил сличен закон во 2013 година… По земјотресот од 6,4 на Рихтер кој ја погоди јужната Калифорнија на 4. јули, жителите на областа рекле дека тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Црнка со занесни облини е девојка на првакот на Формула 1: Луис Хамилтон се вљубил во механичарка!

Новата девојка на првакот на Формула 1, Луис Хамилтон е Захра Елис, модел и механичарка. Захра Елис е занесна бринета со раскошни облини но и дизајнерка на долна облека, а она што е необично за девојката – таа е врвна механичарка. Парот е првпат виден заедно како се враќа од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЛКУ СЕ ЗНАЕ ЗА ОВАА СТРАНА НА АРГЕНТИНЕЦОТ: Ресторанот на Лионел Меси во Аргентина им помогнува на бездомниците

После ладниот туш за Аргентина на „Копа Америка“, обвинувањата и се што преживеа,веќе се зад него, Лионел Меси преку неговиот ресторан „Вип Росарио“ сега им помага на бедзомниците. Неговиот семеен ресторан во Росарио, именуван „ВИП“ од петокот на бездомниците им нуди чинија топло јадење. View this post on Instagram Familia …

Повеќе »

(ФОТО) Новак и Гофан имале средба пред четирифиналето!

Новак Ѓоковиќ во среда го очекува работа во четирифиналето на Вимблдон против Белгијанецот, Давид Гофан, а на последниот тренинг дошло и до нивна средба… Не директно, туку така што се случило да имаат закажани тренинзи во Аоранг паркот на терените кои се еден до друг, додуша не во исто време. …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина објавила фотографија која открила многу повеќе од нејзиното бујно деколте

Дека фудбалерот Кристиано Роналдо и неговата девојка Георгина и тоа како уживаат во љубовта може да се види преку фотографиите кои често ги објавуваат на социјалните мрежи. Посебно внимание на јавноста привлекла фотографија на која тие двајца лежат во кревет. Имено, Георгина својот мил го сликала како спие, а таа …

Повеќе »