НАЈНОВО

(ГАЛЕРИЈА) Зимската бајка на Bella – за совршен крај и нов почеток со стил

Брендот Bella за модна облека ja претстави новата зимска колекција со порака до дамите да останат самоуверени и доследни на сопствениот стил. „Секој крај неизбежно носи нов почеток, но нам ни останува да одлучиме каков ќе биде тој. Вистинските дами секој пат одлучуваат тоа да биде во нивниот стил, оној …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Музички спектакл на „Суперхикс“ во Скопје

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото “ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски. Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика. „15 декември беше ден кога сакавме и успеавме …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли плени погледи во фустан кој им ласка на облините

Глумицата и голема хуманитарка, Ангелина Џоли, со многубројното семејство моментално престојува во Њујорк, а во пресрет на свечената вечера и доделувањето на наградите на Здружението на дописници на Обединетите народи сите ги воодушевила со својот изглед во струкиран модел на фустан… На 22. издание на доделувањето на наградите одржани во …

Повеќе »

(ФОТО) Убави и богати: Ова се најплатените манекенки во 2017.година

Магазинот ФОРБС ја објавил листата на најбогатите манекенки а на неа се нашле славните Кендал Џенер, Гиселе Бундцхен, Адриана Лима и многу други убавици… Кендал Џенер Кендал Џенер (22) е најплатен светски модел со заработени 22. милиони долари. Таа од тронот ја симнала Гиселе Бундцхен, која тоа место го држела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брутално – „Масакр на кино благајните“: И’ новите „Војни“ ќе заработат свирепо

Осмата епизода од серијалот „Последниот Џедај“ на крај ќе ни покаже како изгледаат последиците од будењето на Силата.А, една од нив сигурно е неверојатниот приход на овој филм… Кога продуцентите ќе видат какви биле заработувачките на филмовите во текот на 2017. година сигурно дека не се премногу задоволни. Иако многу …

Повеќе »

Стеван Анѓелковиќ победник на ТЛЗП: За само 26. гласа подобар од Тијана

Српскиот пејач Стеван Анѓелковиќ е победник во четвртата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Тој освои само 26 гласа повеќе од Тијана која беше втора. Стеван во финалето го имитираше Елвис Присли и возбуден од победата се заблагодари на семејството. Парите од победата, 25.000 евра, рече ќе ги подари …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев и пријателите: „My way“ на 25. декември пред неготинчани

Ѓоко Ѓорчев полека го исполнува списокот од најавените концерти низ Македонија во рамките на турнејата „My way“ по повод 25. години на естрадната сцена. После многу години тој се враќа на матичната сцена во Неготино. Имено, во 1970. година Ѓоко Ѓорчев како млад талент победил на регионалниот избор на талентиран …

Повеќе »

Утре е најголемата македонска слава – Свети Никола!

Утре православните верници во Македонија ја чествуваат најчестата слава во македонските домови, Свети Никола. Станува збор за посна слава па на трпезата ќе доминираат посна сарма, посно гравче, риба. Во народното паметење овој лик останал како заштитник на патниците, посебно на оние што патуваат по вода, но и по тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џим Кери проговорил за неговата битка со депресијата: „Треба да кажеш – Се’ ќе биде во ред!“

Познатиот актер проговорил отворено за неговата битка со депресијата, но снимил и мотивациски говор за 2018. година… Актерот Џим Кери е познат по неговите комични ликови кои секогаш успевале да извлечат насмевка од нашето лице, но и по многубројните сериозни улоги во филмови како што се „Вечниот сјај на беспрекорниот …

Повеќе »