НАЈНОВО

(ФОТО) После несреќата во која прегазил маж, Тони Цетински испратил порака на пријателите

После несреќата во која прегазил маж, Тони Цетински на својот профил на Фејсбук со фотографија им се обратил на пријателите и следбениците. Posted by Tony Cetinski on Sonntag, 5. November 2017

Повеќе »

Снежни врнежи во Македонија – еве каде вееше

Во ноќните часови имаше повремени врнежи од дожд, претежно со слаб, а во југозападните делови и умерен интензитет. Утрово е претежно облачно, врнежите речиси секаде престанаа. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 2 Лазарополе, Крушево, Маврово, 3 Струмица, Кр. Паланка, 4 Ѓуриште, Пожаране, 5 Тополчани, Д. Капија, Тетово, Претор, 6 Виница, Битола, Охрид, Прилеп, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатиот актер  ќе стане татко по петти пат на 59. години – го откри и’ полот на бебето

Актерот Алек Болдвин (59) и неговата поубава половина Хилариа (33) очекуваат принова. Парот во петокот ја објави убавата вест на Инстаграм, а најавија и дека наскоро ќе го откријат полот на бебето. Our Baldwinitos are getting a new teammate this spring ❤️. I’m gonna make them a special cake to …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) „Убиство во Ориент Експрес“: Џони Деп пијан ја расипал премиерата

Премиерата на долгоочекуваниот филм на годината во кој глумат извонредни глумци, беше одржана синоќа во Лондон. Ѕвездите на најновиот и најпопуларниот роман Агата Кристи “Murder on the Orient Express” придонеле лондонската премиера да биде една од најгламурозните во Ројал Алберт Хол. Мишел Фајфер, Џони Деп, Дејзи Ридли, Пенелопе Круз, Оливиа …

Повеќе »

(ФОТО) Развод од милион евра: Како Ана Николиќ и сопругот ќе го поделат имотот!

Иако одлучиле да се разделат после една година брак, пејачката и раперот не ги прекинале работите на својот дом во Голем Мокар Луг… Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста додека биле во брак започнале градба на куќа од 500. метри квадратни во вредност од половина милион евра дознава српски Курир.Доколку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од вечерва на МРТ: „Сенки на Балканот“ – спој на политика и мистика

Играната серија „Сенки над Балканот“ е извонредна политичка трилер драма, со елементи на мистика. Актерите се избирани од трите земји каде што е снимана серијата: Србија, Македонија и Русија, значи плеада на интернационални актери. Во серијата има спој меѓу фикција и историски настани од 20.ттите години на минатиот век за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Родена со половина срце: Чудесното девојче преживеало три операции, а пред новата имала желба која многумина расплакала…

Софија Кјапалоне (5) од Америка е родена со тешко заболување на срцето поради што ќе мора до крајот на животот на оди на операции.Веќе три пати е оперисана, а пред четвртата имал желба која за некои е бизарна, а за некои прекрасна…Меѓутоа, нејзините родители одлучиле да и ја исполнат. Имено, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Близначките родени држејќи се за раце и’ денес не се одвојуваат!

Џилиен и Џена денес имаат три години, но сеуште омилено нешто им е да се држат за рачиња. Моно моно близначки родени во САД ги зачудиле дури и’ докторите. Имено нивната мајка Сара поради критичната здравствена состојба морала да оди во болница скоро два месеци пред терминот кој бил одреден …

Повеќе »

Не очекува големо невреме: Најавени циклон и врнежи

Под влијание на влажен воздушен бран и циклонска активност од Медитеранот веќе во понеделник навечер и ноќта кон вторник облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд претежно во западната половина на државава иако и на другите места не се исклучува можноста за локален послаб дожд. Ќе …

Повеќе »