НАЈНОВО

(ВИДЕО) Ја памтите ли Супер бабичката? Знаете ли колку години има денес?

Во дамнешните години имаше серии поради кои улиците остануваа празни…Сите брзаа дома да си ја гледаат омилената серија, а една од нив беше онаа за супербабичката која со своите трикови и чадорот ги „решаваше“ криминалците! Бабичката чиј заштитен знак беше карираната капа со црвена пуфка ни беше една од омилените …

Повеќе »

(ФОТО) Нина Бадриќ објавила емотивна порака и ги загрижила фановите

Пејачката Нина Бадриќ е редовна корисничка на социјалните мрежи. Иако најчесто и служат за објавување секојдневни фотографии, таа понекогаш става и’ по некој цитат. Тие мудрости главно имаат навистина длабоко значење, па многу нејзини фанови се прашуваат дали тоа, конкретно, се однесува на неа или едноставно и се допаднала реченицата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка на „Национален дневник“ читала вест а зад неа се емитувало порно!

Бојана Лилиќ водела „Национален дневник“ на ТВ Пинк, а она што се емитувало зад неа изненадило многумина покрај малите екрани. Кога емисиите се емитуваат во живо се случуваат непредвидени ситуации, а веруваме дека никој од телевизијата не сакал да се случи она што се видело, кога среде „Дневник“ е пуштен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Син на загинатиот Ибрахим: Да е Тони Цетински човек би изразил сочувство!

Адис Кевлјанин, син на Ибрахим Кевлјанин кого Тони Цетински во петокот го прегазил, веќе 17. години живее и работи во Инсбрук, Австрија. За смртта на татко му дознал во петокот навечер кога му се јавиле пријатели од Истра… „Рекоа дека Тони го удрил Ибрахим додека тој стоел на улицата – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кој си па ти: Обезбедувањето не го препознало Рафаел Надал и сакале да го „исфрлат“…

Моментално првиот тенисер на светот, Рафаел Надал, нема по добро да го памти годинешниот Мастерс во Париз. Поради повреда на коленото во четирифиналето го предал мечот на Филип Крајиновиќ, а во текот на подготовките за тој дуел имал проблеми да го докаже својот идентитет. Надал минувал низ тенискиот комплекс каде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бездомник избркале од ресторан: Кога виделе кој е сите биле шокирани!

Социјалната неправда и проценувањето на луѓето на основа на нивниот изглед се грда стварност на денешниот свет, а како тоа изгледа, во пракса, најдобро покажало ова момче. Џон Пејчер Лин облечен како бездомник обиколувал ресторани. Валкан, неугледен и со количка со имот, ги прашувал вработените дали смее да јаде внатре …

Повеќе »

Не му давам на моето дете да работи за скапани 200. евра!

Колку лоша цел, какви се овие родители?! Замислете си колку нашето општество е лошо и изопачено, кога родител при здрава свест да даде ваква изјава. Децата од мали нозе треба да се учат на скромност и на работа. Зарем во едно здраво општество е нормално да има вакви изјави?! Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка која расплакува и налутува: Ова дете умираше од глад, погледнете како изгледа сега

Светот беше шокиран по објавувањето на снимката од детето Салим од Јемен, на кого минатата година му предвидувале дека ќе умре од неисхранетост. Салим бил симбол на страдањето на граѓаните на Јемен кои умираат од глад поради војната. Тогаш имал седум години. Бил неисхранет, исто како и 350.000 јеменски деца. …

Повеќе »

(ФОТО) Да беше жив, татко ми ќе се гордееше со мене!

Дамјан, синот на починатиот фолк-пејач Војо Стојаноски наскоро ќе замине во Австралија, каде ќе ја има својата прва музичка турнеја. Тој на 26. ноември ќе настапи на Фестивал на македонска храна, па ќе одржи неколку концерти во Сиднеј и Мелбурн, а во Мелбурн ќе пее и за дочекот на Нова …

Повеќе »