НАЈНОВО

(ВИДЕО) Кралот на Инстаграм бегал од куршумите во Лас Вегас: Ужас, девојка е погодена во глава!“

Некогашниот професионален играч на покер, попознат и како Кралот на Инстаграм, Дан Билзериан, се нашол на сред пукањето во Лас Вегас, кое избило во текот на фестивалот за кантри музика. Се се случило кај познатиот хотел и казино Манделеј беј, во јужниот дел на централниот булевар во Лас Вегас, а …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли отворено за дрогите, самоповредувањето со сечење и врската со жена…

Ангелина Џоли пред повеќе од една година поднесе барање за развод од Бред Пит по десет години љубов и две години брак. Иако во едно интервју изјавила дека спиела само со четворица, од кои тројца и’ биле сопрузи, нејзината љубовна историја е многу покомплицирана од четири. Ангелина Џоли, за волја …

Повеќе »

(ФОТО) Оскаровецот Том Хенкс со интервју од 2013. година ги налутил Албанците

Оскаровецот Том Хенкс во почетокот на 2013. година дал интервју за телевизиската станица Е! и во емисијата изјавил дека Косово e српско и дека еден ден Србите повторно ќе се вратат во својата земја. Неговото интервју било „шерувано“ од многу други медиуми, а сега после четири години повторно е актуелизирано …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нема да ја препознаете: Тијана со фантастичен настап на ТЛЗП

По неколку месечните најави синоќа и’ официјално стартуваше четвртата сезона на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“ кое за разлика од останатите шоуа има хуманитарен карактер. Популарната македонска пејачка Тијана Дапчевиќ синоќа настапи во првата емисијата од четвртата сезона на популарното шоу „Твоето лицe звучи познато“ и тоа во улога …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Жељко Јоксимовиќ побогато со две ќерки: Гордиот татко ги објави нивните имиња

Уште од моментот кога беше познато дека сопругата на популарниот Жељко Јоксимовиќ е бремена и дека носи близнаци беше објавено дека бебињата ќе се родат во октомври. Водителката Јована Јоксимовиќ се породила синоќа, малку пред полноќ во болница во Белград и на свет донела близначки, а гордиот татко, пејачот Жељко …

Повеќе »

(ФОТО) Местенка или вистина:Адриан Гаџа ја поддржа Каталонија со нова карта на Македонија

Вчера, 01 октомври, 2017, беше денот кога Каталонците тргнаа на гласање, за на референдум да се изјаснат за независност на својата покраина. Властите во Мадрид поддржани од судските одлуки се обидуваа на секој начин да го спречат гласањето, уптребувајќи сила… на моменти и прекумерна и брутална! Сликите од крвавата недела …

Повеќе »

(ФОТО) Никаде нема мир: Обожавателите го следат во чекор

Пирс Броснан и остатокот од екипата за филмот „Мама миа“, на островот Вис, во Хрватска, секој слободен момент го користат за прошетка по местото но често ги запираат обожаватели, за заедничко фотографирање. Глумецот, велат, не е воодушевен од таквата состојба… Ирскиот глумец Пирс Броснан (64) на островот Вис е под …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тошо Малерот се врати од Австралија да гласа: Дали се подготвува нова „К-15“?

Тошо Малерот се врати дома, а на аеродром го пречекал Миле Паника… Пред неколку години Васко Тодоров се пресели во Австралија, каде што се ожени. Но, македонската јавност оттогаш го очекува неговото враќање и новата средба со Бубо Каров и Бранко Огненовски и можеби (се надеваме) некоја нова „К-15“ серија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Официјално промо видео за новата песна на Тоше Проески

Традиционално, на 5. октомври годинава по 10. пат на плоштадот Македонија ќе се одржи настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, кој се одржува на денот кога се одржа последниот концерт на нашата најголема музичка ѕвезда, а годинава премиерно ќе биде прикажана уште една необјавена песна „Light …

Повеќе »