НАЈНОВО

(ВИДЕО) Спилберг со „The Post” повторно прикажува вистинска приказна

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс и Мерил Стрип. Во време кога новинарството се наоѓа под обвиненија за лажни вести, првата жена издавач во историјата на “Washington Post”, Кеј Грахам (Мерил Стрип) и уредникот Бен Бредли …

Повеќе »

(ФОТО) Завршен Мастерс во Лондон: Надал во групата Сампрас, Федерер е фаворит во групата Бекер

Започнувајќи од недела, најдобрите светски тенисери ќе го играат завршниот Мастерс турнир во Лондон кој традиционално во изминативе неколку години се одржува во „О2“ арената.Како што беше најавено, на четири дена пред почетокот на спектаклот беше одржана ждрепката по која најдобро рангираните осум тенисери беа сместни во две групи. Овојпат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Федерер во килт, Мареј со перика и капа…

Енди Мареј се вратил на теренот и со Роџер Федерер на љубителите на тенисот им приредил вистински спектакл. Енди Мареј и Роџер Федерер одиграле егзибиционен хуманитарен меч во Глазгов. Славел Швајцарецот, но тоа на навивачите но и на самите играчи им било помалку важно од самата цел на одигрување на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов трејлер за „50 нијанси ослободени“

Почнува еуфоријата околу следното продолжение на „50 нијанси“, откако беше промовиран официјалниот трејлер од цели 2 минути и 20 секунди. Во него се случуваат многу нови моменти – згодна архитектка го демне Кристијан, страста се враќа во црвената соба, но и се сели на неколку фантастични дестинации. Секако, тука е …

Повеќе »

(ФОТО) Драган Којиќ Кеба удрил тинејџерка на пешачки: Итно префрлена во болница!

Синоќа околу 20. часот, на улицата „Париска комуна“ во Белград, Србија, дошло до сообраќајна несреќа, кога Драган Којиќ Ќеба со својот автомобил марка „Ауди“ удрил тинејџерка А.Ѓ. (18) која во тој момент преминувала на пешачки. Според првите информации девојката се здобила со повреди на главата. Веднаш после инцидентот била префрлена …

Повеќе »

Еве што му напиша на Facebook чичкото на Филип, „наводниот убиец“ на Јанушев

„Филип, чичко ти те советува што и да си направил да се пријавиш затоа што е за твое добро. На Раде му порачувам, ако мисли дека може да манипулира со туѓи животи многу се излажал, на погрешна адреса се упатил. Ако е маж нека не те злоупотребува и нека те …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бали Бег настрадал на снимање и завршил во болница!

Популарниот Турски актер Бурак Озчивит, кого женската публика го знае како убавецот Бали Бег од серијата „Сулејман Величествениот”, се повредил при снимање на филмот „Џан феда” . Тој го повредил глуждот при снимање на сцена со борба, а како што му рекле докторите ќе мора да лежи најмалку еден месец. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев со концертот „My way“ во Кавадарци предизвика многу солзи и емоции

Најавуваната турнеја „25. години – My way“ на Ѓоко Ѓорчев започна синоќа во Кавадарци. Љубителите на убавата музика можеа два часа да уживаат во убавата музика за која се погрижија Ѓоко Ѓорчев, Филип Стевановски со неговиот бенд,Кристина Палија и Ирена Крстевска Стевановска. Со избраните нумери: За еден ден молам, Последен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте ја секси бабата од Куманово која освои во „Никогаш не е доцна“

Македонците имат успех во музичките шоу програми во Србија, а посебно во „Никогаш не е доцна“ каде Горан Кукиќ зема една од наградите. Традицијата ја продолжува Татјана Јовановска од Куманово која „го запали“ студиото на регионалното музичко шоу „Никад није касно“ со својата енергија, глас, но и со изгледот. Оваа …

Повеќе »