НАЈНОВО

(ВИДЕО) Репертоар на кино Милениум од 12. до 18. април

Сабота и недела: 11:00 „Зајакот Петре“ – анимиран Содржина:Кога на наследената фарма ќе дојде младиот господин Том Грегор, бистар и остроумен, за Петре тоа ќе значи дополнителен предизвик и постојана забава. Но, младиот Грегор не е само неверојатен непријател, туку и потенцијален сојузник. Тој се заљубува во локалната сликарка Биба која е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После вестите за разводот, жената на Бали бег сите ги изненадила!

Фахрие Евџан на својот профил на Инстаграм објавила видео кое говори повеќе од 1.000 зборови… Последните два месеци турските (а и балканските) медиуми читателите ги опсипуваат со вести за голема и ненадминлива кавга во актерско-брачниот пар Фахрие Евџан и Бурак Оџивит. Бил спомнуван и развод на бракот кој уште не …

Повеќе »

„Авалон“ го најавува најголемиот концерт на Владо Јаневски !

Авалон Продукција и Владо Јаневски,после пауза од повеќе од десет години, ја обновија својата соработка . Како резултат на тоа, го најаваат и најголемиот концерт на Владо Јаневски во неговата кариера, којшто ќе се случи на 01. јуни, на стадионот на АРМ. Концертот е по повод 25. години од соло …

Повеќе »

(ФОТО) Кралска великодушност: 12. годишно девојче доби влезница за свадбата на принцот Хари и Меган Маркле!

На претстојната свадба на британскиот принц Хари и неговата избраничка Меган Маркл, поканета е и Амелија Томпсон, 12.годишно девојче кое што лани го преживеа терористичкиот напад за време на концертот на Аријана Гранде во Манчестер. Кога нејзината мајка и рекла дека добила покана, Амелија прво помислила дека таа се шегува. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете што се случило кога Роналдо и Буфон се сретнале после натпреварот во Мадрид!

За средбата на фудбалерот на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо и голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон после натпреварот, долго време ќе се зборува. Јувентус беше на чекор до сензација на Сантиаго Бернабе. После 0:3 на свој терен, италијанскиот великан стигна до 0:3 во Мадрид и баш кога се мислеше дека мечот …

Повеќе »

(ФОТО) Викторија Лоба со нов дует – неочекувана „спојка“ за „Каде сме ние?“!

Македонската музичка сцена, со пролетта, како да почна да заживува, што во секој случај радува…А, кога тоа ќе донесе и нови, невообичаени соработки е посебно добро бидејќи во секој случај донесува и’ освежување… Можеби не ви паѓа на памет да ги поврзете Викторија Лоба и Драган Величковски-Тајзи, но ете и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Рок фест 2018“: Познати бендовите „за натпреварување“ но и  гостите!

Комплетирана и листата на учесниците во натпреварувачкиот дел на „Рок фест 2018“, кои ќе настапат на 27. април во концертната сала на МКЦ во Скопје. Од големиот број пријавени бендови од цела Македонија во натпреварувачкиот дел ќе се појават само пет состави и тоа скопските „Фикшн“, „Антиарт“, „Метаноја“, „Конспираси“ и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Репертоар на Синеплекс од 11. до 17. април

„Гринго“ – комедија (Сала 1 – 19:40, 21:45) Содржина:Во возбудлива мешавина од црна комедија, акција и драматична интрига, Гринго патува кон Мексико, каде што малку воспитаниот бизнисмен Харолд Соинка (Дејвид Ојелово) се наоѓа себеси на милоста на неговите подмолни колеги, локални дилери на дрога и морално конфликтни платеници. Преминувајќи ја линијата од граѓанин …

Повеќе »

(ФОТО) Кралско бебе, кралски третман: Еве што се’ има во луксузниот апартман во кој Кејт Мидлтон ќе го роди третото дете!

Терминот за породување на третото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е сега, во април. Пред болницата е веќе посебно регулирање на сообраќајот, а фанови кампираат за да меѓу првите го видат новото кралско бебе… Ексклузивниот апартман кој се наоѓа во крилото Линдо на лондонската болница St.Mary’s, е местото …

Повеќе »