НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) ТЕШКА ПРИКАЗНА КОЈА ЈА ЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ: „Се претставуваше како моја мајка, а кога ја дознав вистината ми се урна светот!“

Усвоена Виетнамка после 34 години се вратила во родниот град, финансирајќи жена која тврдела дека е нејзина мајка. “Никогаш нема да го заборавам напуштањето на моето со војна уништено село во Виетнам. Имав пет години, а мајка ми Хан ми рече мене и на мојот брат Тем дека одиме на …

Повеќе »

ВИДЕА кои морате да го погледнете: Џенифер Лопез открила пикантни детали од снимањето на новиот филм во кој глуми стриптизерка

Џенифер Лопез во последно време со своето тело не престанува да ги излудува обожавателите. Прво пред неколку дена ја затворила ревијата на славната дизајнерка Донатела Версачи така што само вшетала на пистата во новиот фустан на Версаче на што публиката не можела да остане рамнодушна. Како прво тоа било изненадување, …

Повеќе »

(ФОТО) Има надеж – РОДИТЕЛИ ЗАПИШЕТЕ ЈА АДРЕСАТА: Од оваа болница децата заболени од рак излегуваат здрави!Сите услуги се бесплатни!

Истражувачката болница St. Jude е специјализирана за ретки и катастрофални педијатриски случаи на рак. Лекуваат деца од цел свет – ПОТПОЛНО БЕСПЛАТНО. Наводно, ниту едно дете не добило сметка за услугите кои ги пружа таа организација. Кога оваа истражувачка болница почнала со работа пред 60. години, умирале 90 проценти од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ВО ГРОБ ОДНЕЛ МНОГУ ТАЈНИ ЗА СМРТТА НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: „Голема ѕверка“ од Скотланд Јард до смртта ширел лаги за загинувањето во Париз, а сега е откриено и ЗОШТО!

Заговор на британското семејство, непостоечката „фиат“ што ја предизвикал несреќата, бременоста на лажната принцеза – ова се само некои од приказните што ги подметна Џон Мекнамара. Светот сè уште беше во неверување поради смртта на принцезата Дајана и нејзиниот пријател Доди ал-Фајед кога, во зората на 1. септември 1997. година, …

Повеќе »

Пријави се на Виз Ер Скопски маратон! – најголемиот спортски настан ќе се одржи на 10 мај 2020

Маратонската трка за прв пат ќе биде квалификациска трка за светско првенство за старосни категории под капата наAbbott World MarathonMajors Во мај се одржа 15. јубилеен Виз Ер Скопски маратон и околу 12.500 учесници излегоа на улиците на Скопје. Тие покажаа дека главниот град и државата имаат спортска култура која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го научно фантастичниот филм снимен без буџет во Македонска Каменица

Андреј Ѓорѓиевски без буџет сними краток филм со наслов The Annexation. Сцените се снимени во Македонска Каменица, а во филмот, малото рударско гратче е нападнато од вонеземјани. Само еден војник ја преживува инвазијата и се обидува да се спаси во планините, но и таму не е безбедно. Главните улоги ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сузана Гавазова ја крена на нозе публиката: „Македонско девојче“ ечеше во Турција!

Македонската пејачка Сузана Гавазова имаше настап во Турција, на кој според видеото кое таа го објави на социјалните мрежи, присуствувале голем број Македонци кои живеат во Турција. Таа приреди вечер за паметење на која се пееше од „Македонско девојче“ до „Павле ми пие“, а се вртеше и оро. Освен со …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДОСТ: Ќерката на Влатко Стефановски стана доктор на науки во Италија

Ана, ќерката на легендарниот гитарист Влатко Стефановски, стана доктор на науки. Таа го одбрани докторатот на Универзитетот во Падова, Италија, а Влатко веднаш и се пофали дека таа докторирала и објави заедничка слика на „Инстаграм“. View this post on Instagram #thankyou #brijuni #kazalisteulysses A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АВАНТУРИ – ВО МАРТ ТРГНАЛ СО ЛЕТАЛО кое е хибрид на авион и хелихоптер: БРИТАНЕЦ ГО ПРЕЛЕТАЛ СВЕТОТ со жирокоптер!

Прво лице на кое тоа му успеало… Британскиот авантуристи Џејмс Кетчел е првиот човек кој што успеал да го прелета светот со жирокоптер. Жирокоптер е вселенско летало што се движи со помош на хоризонтален ротор. Роторот не е директно поврзан со моторот на авионот во секое време, а на земја …

Повеќе »