НАЈНОВО

(Рецепт) Природно избелување на забите дома: Во неколку чекори во блескаво бела насмевка!

Испробајте ги овие природни методи за избелување и заштедете доста пари… Избелувањето на забите со години е популарно, но е и доста голем финансиски издаток. Сите ја сакаат таа блескава холивудска насмевка. Наместо да издвоите поголемо количество пари ве советуваме да ги испробате овие природни алтернативи за белење на забите. …

Повеќе »

Зачекори во Здраво Скопје – авантуристичка тура низ градот по повод 56 години од земјотресот

Во петок, 26.07.2019, во организација на Издавачки центар ТРИ, ќе се одржи првата авантуристичка тура низ градот – „Зачекори во Здраво Скопје“, инспирирана од интерактивниот водич „Здраво Скопје“ од авторското дуо Кокидо, а по повод одбележување на 56 години од скопскиот земјотрес. Во соработка со „Музеј на Град Скопје“, од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Будва, љубов која трае!

Будва е бисер на Јадранот и центар на медитеранскиот туризам. “Будванската ривиера” ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан…) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Таа е …

Повеќе »

(ФОТО) ШОКАНТНО – Што направила болеста од некогаш најсексипилниот маж на светот?

Две години никој не знаел што се случува со славниот глумец… Тешко дека постои жена која не се сеќава на Вал Килмер! Ако тоа име ништо не ви говори, веројатно ќе биде доволно да кажеме „Топ Ган“. Или „Дорси“. Или „Светец“, или „Принцот на Египет“, или „Кис кис бенг бенг“… …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПЕКОЛ ВО ЕВРОПА – Насекаде има црвен аларм: Во Холандија и Белгија паѓаат рекорди, а допрва се чека пораст на температурите!

Западна Европа оваа недела дочекала нов бран на жештина… Рекордна вруќина вчера е забележана во Холандија, и Белгија со 38,8 односно 38,9 степени, што се највисоки температури било кга регистрирани во овие земји, јавиле нивните метеоролошки институти. “The most extreme heat will build from central and northern France into Belgium, …

Повеќе »

Починал познатиот глумец – ѕвезда на Blade Runner

Ѕвездата на Blade Runner, Рутгер Хауер починал на 75. години, јавува Fox News. Холандскиот глумец е најпознат по улогата на Рој Бати, главен непријател на ликот на Харисон Форд во филмот од 1982. година. За споредната улога во филмот „Бегство од Собибор“ од 1987. година е награден со Златен глобус. …

Повеќе »

(ФОТО) Дива врска на славната глумица: Од секс во тројка до највалкани кавги во Холивуд

Лиз Харли таа 2000. година прекинала со Хју Грант и потпишала два милиони фунти тежок договор со козметичката куќа „Естер Лаудер“. Во тоа време на неа фрлил око американскиот мултимилионер и плејбој Стиве Бинг. Тој тогаш имал 35. години а таа една повеќе. Наскоро почнал да ја опсипува со убави …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синот на Лук Пери му одал почест на татко си: „Го заслужи ова, најдобар е!“

Џек се качил на џамбо плакат со ликот на неговиот татко а неговиот пријател се’ снимил со дрон. Видеото го коментирала и Шенон Доерти, колешката на Лук од популарната серија „Беверли Хилс 90210“.. Во пресрет на премиерата на “One Upon A Time In Hollywood“ на режисерот Квентин Тарантино (56), Џек …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кортни Кокс во видео кое сите го гледаат со воодушевување: Има 55. години, а младите колешки можат само да и завидуваат!

Кортни Кокс, актерката која е позната како Моника од серијата „Пријатели” објавила видео на Инстаграм кое ги натерало нејзините следбеници да се замислат. Како е можно таа на 55. години да изгледа вака? На видеото, таа излегува од базен во црно бикини, облекува наметка и пие коктел, а сето тоа …

Повеќе »