НАЈНОВО

Дневен хороскоп за петок, 26.07.2019:Ден за уживање, позитивни вибрации – направете си ги сите задоволства кои ве исполнуваат!

Прекрасен ден ни ветува денешниот петок, бидејќи Месечината е во знакот на Бик. Пријатност ќе ви приушти работа како добра храна што сте ја подготвиле, а посебна придобивка ќе ви направат работите како спа третмани и сè она што го сакате, и во она што уживаат вашето тело и дух. …

Повеќе »

(ФОТО) Нема мир за Џорџ Клуни: Преку писмо дознал дека има вонбрачна ќерка!

Во текот на бурниот ергенски живот Џорџ Клуни во кревет носел бројни убавици, а сега се’ погласно се зборува за тоа дека со една од нив има и вонбрачно дете кое не сака да го признае Клуни наводно и направил дете на актерката и манекенка Стејси Киблер, со која, по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џеј Ло наполни 50 години: Доби порше, огномет, љубов – „Ви донесуваме инсерти од прославата“ за која се погрижил АРод!

Освен машината на четири тркала која од вчера е во рацете на Џеј Ло, имало и изненадување во облик на огномет кој некогашниот бејзбол играч исто така го приредил во чест на својата свршеничка… Џенифер Лопез во голем стил го прославила влезот во шестата деценија – кој би поверувал дека …

Повеќе »

(ФОТО) Колумнист на германскиот „Bild“ го шокирал тенискиот но и цел свет: „Омразен Новаку, има ли поосамено срце од вашето!? – Ви честитам за победата на Вимблдон!“

Колумната на Франц Јозеф Вагнер, за германскиот „Bild“,посветена на Новак Ѓоковиќ по финалето на Вимблдон го шокирала целиот свет. „Омразен Новак Ѓоковиќ, има ли поосамено срце од вашето по победата над Роџер Федерер? Дами и господа од кралската ложа гледаа безобразно, а милиони пред малите екрани незадоволни се од вашата …

Повеќе »

ФАНТАСТИЧЕН УСПЕХ НА DUOZ: Прво место на интернационалниот натпревар”TO THE NEXT LEVEL” организиран од Sunstars (Spinnin Records)

Диџејско продуцентско дуо DUOZ ,во конкуренција од 1000 учесници од целиот свет го освои првото место  на натпреварот  кој беше  организиран од страна на италијанските диџеи и продуценти Sunstars (Spinnin Records). Ова  интернационално признание доаѓа после петгодишната работа на  диџејскопродуцентското дуо DUOZ ,  кое на македонската јавност и е добро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изгледало како со скејтборг да оди по небото: Запата сепак не успеал да го прелета Ламанш!

Французинот Френки Запата, наречен „летечки човек“ се обидел од француското место Сангат се обидел да го прелета Ламанш на својата направа, летечка платформа, но на половина пат паднал во морето. Тој паднал на место каде што требало да слета на брод и да наполни горивото, а тој бил спасен,сде дознава …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ РАЃАЊЕТО НА ВТОРИОТ СИН ЗБОРОВИТЕ НА ЧАРЛС „И ГО СКРШИЛЕ СРЦЕТО“ НА ДИЈАНА:„Кога се роди Хари нашиот брак беше готов – се тргна удолу, а нешто во мене се затвори!“

Британското кралско семејство не престанува да ја шокира јавноста. Сега се појавиле нови, непознати, детали за односот на принцот Ќарлс и лејди Дијана… Иако многу се зборувало и се зборува за нејзиниот однос со синови, има до сега еден непознат детал во врска со раѓањето на принцот Хари. Принцот Чарлс …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да ги сочувате продуктите во фрижидер и на отворено од расипување?

Често ни се случува да купиме повеќе свежи продукти, да не одиме постојано во продавница… Но, тие продукти најчесто и’ се расипуваат па се доведуваме во непотребен трошок… Во видеото кое ви го презентираме ќе можете да откриете како на лесен начин да сочувате лимони, сирења, пиперки, лубеница па и …

Повеќе »

(Рецепт) Природно избелување на забите дома: Во неколку чекори во блескаво бела насмевка!

Испробајте ги овие природни методи за избелување и заштедете доста пари… Избелувањето на забите со години е популарно, но е и доста голем финансиски издаток. Сите ја сакаат таа блескава холивудска насмевка. Наместо да издвоите поголемо количество пари ве советуваме да ги испробате овие природни алтернативи за белење на забите. …

Повеќе »