НАЈНОВО

(ФОТО) СРАМОТА: Што им пречат детските игралишта па ги уништуваат?ИМААТ ВИШОК ЕНЕРГИЈА – ПРАТЕТЕ ГИ НА НЕКОЈ СПОРТ!

Сведоци сме на секојдневно уништување на детските игралишта во сите населби во Скопје но и низ земјата… Од фотографијата која на својот профил на Фејсбук ја објави Вера Ошомуш Данилова, убаво се гледа како група млади деца смислено уништуваат една клацкалка… Се согласуваме дека ова е друго време, дека не …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се децата во прашање сите се само ТАТО: Антонио Милошески и Влатко Ѓорчев на семеен пикник!

Убав сончев ден, идеално време за семеен пикник на пратениците Антонио МИлошоски и Влатко Ѓорчев со бројните семејства… Тие со сопругите и децата отишле на семеен пикник за да уште малку уживаат во сончевите зраци пред наредните обврски… „Сончев ден за игри и дружба на Марта, Давид, Филип, Никола, Дариа, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТЕГ КОЈ ГО ВОСХИТИЛ СВЕТОТ – ДАЈТЕ МУ НА ОВОЈ ЧОВЕК ЗЛАТЕН МЕДАЛ: Се вратил по исцрпениот противник и практично го однел до целта!

На Светското првенство во атлетика кое се одржува во Доха е виден потег вреден за секоја пофалба. Во главните улоги биле исцрпениот долгопругаш Џонатан Бусби од Аруба и Браим Санкар Дабо од Гвинеја Бисао кој му помогнал и буквално го однел до целта… Трката на 5.000 метри донела еден човечки …

Повеќе »

(ФОТО) ОВИЕ 15. ЅВЕЗДИ ПРЕЖИВЕАЛЕ РАК: Глумецот сонувал дека има ТУМОР НА МОЗОКОТ, а пејачката ја отпишале пред 14. години но СИТЕ ја победиле СВИРЕПАТА БОЛЕСТ!

Многу светски ѕвезди се бореле со различни облици на свирепата болест, која немилосрдно „ги напаѓа“ сите – од деца до настарите. Иако лекувањето е неизвесно и зависи од многу фактори, овие познати имиња успеале да го победат ракот! 1. Робин Робертс Новинарката и презентерка на „Добро утро Америка“, Робин Робертс …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) ПОЛОШО ОТКОЛКУ ВО ПЕКОЛОТ: 300. деца пронајдени врзани во синџири! Мачени, изгладнувани и сексуално злоставувани, биле заточени во исламско училиште!

Нигериската полиција ослободила повеќе од 300 луѓе, повеќето од нив деца, кои биле држани во ланци во зграда во Кадуна, северно во земјата, соопштија официјалните лица. Што се однесува до ослободените деца, сите тие се момчиња од петгодишна возраст до доцните тинејџерски години, пренесува Ројтерс, наведувајќи дека многумина биле оковани. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕОБИЧНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА: Кога се венчале таа имала 51. година, а тој само 17: После 18. години брак еве што се случило со нив!

Љубовта е слепа, љубовта не знае за години, љубов …. (продолжете ја низата) Денес ви презентираме една љубовна приказна. Ние би сакале да го слушнеме вашето мислење за оваа врска. Нема разделба, солзи, напуштања, само бајка …. или што сакате. Некој ќе рече дека ова е премногу. Некој е сигурен …

Повеќе »

(ФОТО) НИМ ЖИВОТОТ ИМ Е АКЦИЈА И ВОН ФИЛМСКОТО ПЛАТНО: Тајни на холивудските ѕвезди за кои сигурно не сакале да бидат откриени! Запознајте ги овие познати личности во едно сосема ново светло…

Нивните животи се полни со интересни настани, дури и надвор од кино. Некои од тајните беа презентирани сами по себе, но сигурни сме дека ако размислувале внимателно, немало да ги откриваат. Некои ситуации можат да се споредат со комедија, додека други се напишани за драма. Хали Бери лажно се претставувала …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу две лица не е ништо чудо. Ако човечкиот мозок е способен да стори такво нешто, тогаш замислете што може да се постигне ако луѓето ги реализираат своите сили и ги распламсат своите ментални способности за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДО БЕЗ ОДГОВОР – ДРЕВНИ КРУГОВИ КОИ ЗБУНУВААТ И ПЛАШАТ:Мистеријата на настарата пустина на светот и понатаму влева страв во коските!

Некои веруваат дека тоа се отисоци на боговите, додека други овие траги во Намибија ги поврзуваат со вонземски живот. Иако локалното население ги нарекува смртни кругови, и не смеат да им се приближат, овој африкански феномен, кој со децении ги збунуваше научниците ширум светот, е подобро познат како „кругови на …

Повеќе »