НАЈНОВО

(ФОТО) ТАГА – Млад глумец го поставил последниот статус на Фејсбук: „Кажано ми е дека НЕМА ОПЦИИ а ова е мој начин да се „ЗБОГУВАМ“!

Младиот 33. годишен глумец од Велика Британија, Мајкл Слегс, на Фејсбук поставил проштален статус бидејќи веќе долго се бори со болеста, а сега лекарите му рекле дека му нема спас и дека е прашање на ден кога ќе умре… Gepostet von Michael Christian Sleggs am Mittwoch, 28. März 2018 „Здраво пријатели. …

Повеќе »

(ВИДЕО) За ова треба храброст:„Дрифтал“ во Ферари од 1.000 КС вредно милион евра!

Сопственикот на скапоценото Ферари покажал дека постојат и оние кои знаат да ги возат своите болиди. А притоа, треба да се има на ум дека не говориме за било кое Ферари туку за „ЛаФерари“ и тоа за „Аперта“, издание чиј тираж бил лимитиран на само 200. примероци. А многу работи …

Повеќе »

(ФОТО) Македонското девојче, Сара Бекири во Ватикан победи на светски уметнички перформанс: Ја оправда довербата на Папата!

„Сара Бекири, талентирано петгодишно чупе од Скопје го виде ВАТИКАН и победи. Расната во Македонија, во детството поминато со многу тензии, во бројно семејство, својот детски уметнички ‘протест’ го покажува и искажува додека слика. Пријавена на светски детски уметнички перформанс во ВАТИКАН, на покана од Папата, Сара Бекири помина прекрасна …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Е, тоа е вистинско ЛОТО И ТОА ЗА РОДЕНДЕН: Ваква роденденска торта можеме само да сонуваме!

Колку и години да имаме сите се радуваме на роденденските подароци… Не се сомневаме дека во животот сте добивале прекрасни подароци, но ваков, како на видеото сите можеме само да сонуваме. Бидејќи да се добие толку пари и тоа во торта е навистина незамисливо.

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО: Еве како се сака македонскиот фолклор и играњето од мали нозе – „Не е до големината туку до убавината“!

На видеото кое го постави Борче Сотироски од КУД „Фолклористи“, Лескоец, Охрид, плени едно малечко девојче… Таа е напред а зад неа е женска група која игра. Но, девојчето е толку концентрирано на играта и чекорите што воопшто не обрнува внимание на коментарите кои доаѓаат отстрана… Коментарите пак со многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАШИ МАКЕДОНСКИ ДЕЦА – Душата да ти ја исполнат, а срцето разиграат: Марија, Борјан и Јован пеат на одмор во училиште!

Марија Спасовска во едно видео покажува како таа и нејзините другари Борјан Кочоски (гитара) и Јован Петровски (вокал) ја пеат „Сонце ме грее“ од Влатко Лозаноски… Навистина одличен пример како може да се мине слободното време во училиште со она што те исполнува а да не се гледа во таблет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Маргарита Томовска од Австралија не може да најде работа па со својот потег ја згрозила јавноста: Преку „GoFundMe” бара 100.000 долари за да ужива!

“Знам дека вие мене не ме познавате, но јас не сум лоша личност. Тие се лажговци и имаат нешто против мене без никаква причина, и сигурна сум дека не сум единствена во таква ситуација. Поради тоа што го измислија за мене, ограничени ми се правата да ја гледам својата ќерка…” …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Случајно го големо откритие но на спектакуларен начин: Богот на виното чекал 2.000 години во срцето на Рим да биде пронајден

Оваа бела мермерна глава е нешто поголема од човечката. Градското собрание првобитно тврдело дека станува збор за глава од божица, но експертите од Археолошкиот парк Колосеум се двоумат околу тие тврдења. Во срцето на италијанската престолнина, во близина од остатокот од древниот Римски форум, археолозите наишле на неверојатно откритие, на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Совети од кујната: Одличен рецепт за брза подоготовка на здрави и вкусни крекери!

Една пријателка од неодамна ми се пожали дека тешко и оди од рака диетата, лесно ги прескокнува обилните оброци, но проблем и причинува силната желба постојано нешто да грицка. Всушност ова е проблем кој го имаат повеќето од нас. Дури и да не сте на диета ниско калоричните и пред …

Повеќе »