НАЈНОВО

(ФОТО) Шокантни обвинувања на сметка на Морган Фримен: Спиел со внуката!

Пред точно три години Холивуд го потресла веста за убиството на Еден Хајнс, внука на Морган Фримен, кој била избодена. За ова злосторство е обвинето нејзиното тогашно момче Ламар Девенпорт. Девенпорт, кому моментално му се суди изнел еден шокантен детал. Тој тврди дека славниот глумец имал афера со Еден Хајнс. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на „Чиста љубов’ – Момчило Оташевиќ го открил полот на детето кое го очекува со девојката Јелена!

Црногорскиот глумец Момчило Оташевиќ (28) кого го гледаме во хит серијата „Чиста љубов“, за неколку месеци по прв пат ќе стане татко.Тој со неговата избраничка, глумицата Јелена Перчин (37) очекува дете,а сега одлучил да го открие полот. Иако веќе две и пол години е во среќна врска со Јелена, Момчило …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

(ФОТО) Борис Новковиќ открил: „Бившата сопруга и јас одгледуваме син со посебни потреби“

Пејачот во објавата на социјалните мрежи открил досега непознат детал од својот семеен живот. Со бившата сопруга, вели, одгледува син со посебни потреби… „Знае ли некој дека мојата бивша сопруга и јас веќе осум години одгледуваме син, дете со посебни потреби, ете тоа е мојата мисија број 1“ напишал Борис …

Повеќе »

(ФОТО) Жељко Јоксимовиќ во живо, во емисија, си ја расплакал сопругата

Популарниот Жељко Јоксимовиќ на оригинален начин и испратил порака на својата сопруга…и тоа среде емисијата што таа ја водела… Водителката Јована, сопруга на Жељко Јоксимовиќ, вчера наполнила 37. години, а колегите од работа и подготвиле роденденско изненадување. Но, кога започнала утринската емисија во живо на ТВ Прва, каде Јована е …

Повеќе »

Утре стартува „Рок фест“: Погледнете што се’ ве очекува!

Mузичкиот дел на годинешново издание на „Рок фест“ има три вечери. Во петок е натпреварувачката, каде ќе настапат скопските „Фикшн“, „Антиарт“, „Конспираси“, „Метаноја“ и битолскиот рок-бенд „Саундвејвс“. Додека трае пребројувањето на гласовите, ќе свири групата „Гаргојлес“од Скопје, кои ќе бидат вон-натпреварувачка конкуренција, односно ќе бидат гости на оваа вечер. Втората …

Повеќе »

(ФОТО) Тешко е да се биде пејачка: Неда Украден не може да тагува по мајка и!

Пред многу години во музичките кругови во бивша угославија се прошири анегдота за популараната пејачка Беба Селимовиќ.Таа останала вдовица и поради жалост по сопругот ги откажала настапите,. Но, после неколку дена и пришла свекрва и и’ и рекла:„Не седи и тагувај туку оди да пееш. Имаш деца за гледање, а …

Повеќе »

(ФОТО) Еве зошто Кејт Мидлтон само седум часа по породувањето застана на штикли, дотерана и нашминкана

Причината поради која што Кејт ја напушти болницата толку рано е тоа што кралското семејство привлекува големо внимание и јавноста со нетрпение го чека покажувањето на новото бебе… Откако се породи војвотката Кејт Мидлтон на сите прво што им падна на памет е тоа како таа за само седум часа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонци во Грција играат и пеат на “Слушам кај шумат шумите”

Уште едно видео од прославите на Македониците во Егејска Македонија кое полни душа. Иако живеат во земја во која со години се угнетувани и не се признаени нивните основни човекови права, нашинците на југот од Македонија се одважуваат и ги негуваат традициите, културата и идентитетот. Погледнете:

Повеќе »