НАЈНОВО

Кајмакоски и Андоновски во посета на Манастирот во Рајчица

На првиот ден од Божикниот пост преку кој православните верници ќе се подготвуваат за достојно да го пречекаат Божик. Со голема радост Ве известуваме дека први гости во Манастирот во Рајчица каде што веќе со години наназад токму на овој ден почнуваат да се делат Божикните пештери како еден од …

Повеќе »

Фотка на денот

Интересните чевли со штикли се вистинско ремек дело. Дизајнерот Роберт Табор некои направил на основа на храна, а некои тематски врзал за волан. На почетокот ги изработувал поединечно како украси за излозите, но после долго убедување почнал да прави парови за носење.

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо ужива како татко:„Децата ме научија за љубов за која и’ не знаев дека постои“

Откако ги доби близнаците, Ева и Матео, а подоцна и ќерката Алана, Кристиано Роналдо како конечно да ги урна сите брани кои го спречуваат да ја покаже својата емотивна страна. И, додека, до скоро, како дете го имаше Кристиано Роналдо Јуниот,фудбалерот ја покажуваше оваа страна, но, сега како конечно навистина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Првиот Божик на Меланија во Белата куќа: „Првата дама е како ангел“

Се очекува повеќе од 25.000 посетители да видат како Меланија ја украсила Белата куќа за првиот Божик на семејството Трамп таму. Куќата ја виделе децата од локалните училишта… Меланија Трамп, првата дама на Америка, ја открила својата визија на Божик во Белата куќа – едноставно, елегантно со елементи на американа …

Повеќе »

(ФОТО) За инает на душегрижниците: Жерар Пике уште еднаш докажал колку многу ја сака Шакира!

По гласините дека се разделуваат поради големиот порок на фудбалерот на Барселона, коцкањето, Жерар Пике и Шакира секој на свој начин се потруди да ги негира гласините. Шакира објави видео, Пике имаше официјална информација… Но, колку и тие да негираат стврноста е најдобар показател за нештата. Така вчера во Барселона, …

Повеќе »

(ФОТО) Мел Гибсон: Холивудските педофили повеќе нема да можат да се скријат!

Мел Гибсон во своето најново интервју изјавил дека скандалот со сексуалните малтретирања во Холивуд допрва ќе се влошува и на виделина ќе излезат многу работи тврдејќи дека холивудските педофили повеќе нема каде да се скријат. LISTEN: "I think a lot of light's being shined into a lot of dark places …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојка со Даунов синдром победила на изборот „Мис на Минесота“:„Луѓето со овој синдром се исто така убави и талентирани!“

Микајла Холмгрен е девојка со Даунов синдром. Таа ќе се натпреварува за „Мис на САД“. Таа освоила две награди на изборот за убавина „Мис Минесота“ и вели дека сака да ја покаже другата страна на Дауновиот синдром. Холмгрен стана и првата девојка во историјата што има Даунов синдром и ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фасцинантна компилација на фотографии од луѓе кои прават луди нешта

Во светот секој ден се случува „некое чудо“ или пак смешно – комична – трагична ситуација која не ретко е забележана со фотопарат. Ви донесуваме фасцинантна компилација од фотографии на луѓе кои прават „луди“ нешта без да расмислуваат за последиците од својот чин. Погледнете:

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како македонското „чудо од дете“ се справува во рингот:“Како да фрлам вреќа со компири”

Чудото од дете, малечкиот фајтер Кристијан Воденски, прави „растур“ на боречките рингови каде и да се појави. На најновото видео кое го објави на својата фан страна на Фејсбук, Кристијан го споредил својот противник со “вреќа со компири”, додавајќи дека во Берово тренирал со вистинска вреќа со компири, а во …

Повеќе »