НАЈНОВО

(ФОТО) На ултразвук на нероденото дете видела нешто чудно:„Оттогаш плачам“

Ако некогаш сте гледале снимки од ултразвук веројатно не ви било јасно што гледате на нив. Но, 32. годишната Стефани Џексон тврди дека знае што гледа, а освен нејзиното бебе тоа било и лицето на нејзината почната баба. Оваа Англичанка од Ливерпул е во 18. недела на бременост, а за …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на Франција раскажала како Меланија живее во Белата куќа:„Навистина е тажно!“

Животот во Белата куќа се чини гламурозен, но судејќи по тоа што го видела првата дама на Франција, Бригит Макрон, тоа не е вистина. За време на посетата на зградата на адреса „1600 Pennsylvania Avenue“ видела како изгледа животот на Меланија Трамп, а потоа се’ им раскажала на новинарите на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Илузионист ја шокирал Америка:Од зашиена уста извадил жива жаба!

Блејн рекол дека ќе изведе едноставен трик, а потоа прво со игла и конец си ја зашил устата. Потоа од устата извадил врв на карта која ја избрала Пријанка Чопра, а потоа и жива жаба! Еден од најпознатите светски илузионисти Дејвид Блејн,е познат по своите луди трикови, но она што …

Повеќе »

Заврши натпреварувачката вечер на Рок Фест 2018: Прогласени најдобриот бенд и најдобриот гитарист

Синоќа започна првата вечер од 31от по ред Рок Фест во славното МКЦ. Вечерта ја најави Мики Јовановски Џафер, фронтмен на некогашните „Автограм“ кои воедно беа првиот победник на Рок Фест пред 31 година. Во натпреварувачката вечер, настапија битолскиот рок-бенд „Саундвејвс“, скопските „Фикшн“, „Антиарт“, „Конспираси“ и „Метаноја“ . Додека траеше …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ тешко болен:Познат светски лекар предупредува за пореметувањето кое „го уништува“ тенисерот!

Доктор Јирг Хезли тврди дека Ѓоковиќ има орторексија и дека психички е зависен од здрава исхрана. Новак Ѓоковиќ се разболел од пореметување во исхраната кое се заканува да му го уништи животот, тврди признатиот швајцарски нутриционист Јерг Хезли. Дијагнозата која Швајцарецот му ја поставил на познатиот тенисер е болест кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали е ова најслаткото дете на светот:Русокосото момче го освоило интернет!

Едно русокосо момченце го привлекло вниманието на социјалните мрежи… На Инстаграм профилот кој го води неговата мајка можат да се видат бројни фотографии на кои таа сакала да го забележи секој чекор на својот син. Sweetie!! 💙💙💙💙 A post shared by Colton✨Austin✨Parker✨Camryn (@sopo.snaps) on Apr 11, 2018 at 4:32pm PDT …

Повеќе »

Некогаш глумел во неговите филмови а денес прави филм за него!

Харви Вајнштајн е повторно во центарот на вниманието на Холивуд, но овојпат нема да се наоѓа зад камерите… Продуцентската куќа на Бред Пит, „План Б“ ќе ги откупи правата на приказната на „Њујорк Тајмс“ за исповедите на Џони Кантор и Меган Тухеј кои први проговориле за сексуалното злоставување кое подоцна …

Повеќе »

(ФОТО) Илон Маск и „Игри на престолите“:Твит кој привлекол внимание

Сопственикот на компаниите Тесла и Спејс Икс во јавноста често излегува со своите нови идеи кои планира да ги спроведе во дело. Овојпат неговата објава, се чини, привлекла, уште поголемо внимание на јавноста. Имено, Маск на својот Твитер профил објавил дека гради киборг змеј. „Правам киборг змеј“ напишал Маск. Oh …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После 35. години АББА снимила две нови песни – а отвораат и музеј!

Членовите на славната шведска група Аба (АББА) денес соопштиле дека снимиле нов материјал,првпат после 35. години. Тие снимиле две нови песни, од кои една се вика „Сеуште верувам во тебе“ (“I Still Have Faith in You“). ❤️ #abbaofficial #abba A post shared by @ abbaofficial on Apr 27, 2018 at …

Повеќе »