НАЈНОВО

(ФОТО) Ќе го убие Шварценегер: Славниот глумец „фатен“ со преубавата ќерка на Арни!

После разводот кој лани го шокирал светот, глумецот Крис Прат е фатен на состанок и тоа со Катерина, ќерката на Арнолд Шврценегер. Ѕвездата на „Јурски парк“ уживала во друштвото со десет години помладата девојка, а и двајцата не ја симнувале насмевката од лицата. Катерина е авторка на детски книги, а …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата професорка го „откачила“ Бред Пит поради овој милијардер!

Убавата израелска архитектка и професорка на универзитетот МИТ, Нери Оксман, ако може да им се верува на странските медиуми, потполно го освоила Бред Пит (54). Но, за негова жал тој не ја освоил неа. Минатиот викенд, во Париз, папараците ја снимиле Нери во друштво на нејзиниот дечко, милијардерот Бил Акман …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Оваа задача можат да ја решат само најпаметните!“:Го знаете ли решението?

На интернет се појавила задача која многумина намачила, а всушност воопшто не е тешко. „Само најпаметните можат ова да го решат“ пишува покрај задачата која е објавена на YouTube каналот Mind Your Decisions, а во која треба да се одреди кој број на кој круг му припаѓа, со напомена дека …

Повеќе »

(ФОТО) Убавата Летиција ја воодушевила Америка: Пред средбата со Меланиа шпанската кралица одржала модни лекции!

Службената посета на САД шпанската кралица Летиција и кралот Фелипе VI ја започнале со одењето во Луизијана, која од 1763 до 1802. година била шпанска колонија. Шпанската кралица Летиција со сопругот Фелипе моментално се наоѓаат на американска турнеја во рамките на која ќе се сретнат и со претседателскиот пар во …

Повеќе »

Бидете дел од најмасовниот Јога час на 21 јуни

Во Македонија се прославува Меѓународниот ден на јогата По повод Меѓународниот ден на јогата, Индиската амбасада од Софија, во соработка со македонските јога друштва и школи, ги покануваат сите на најмасовниот Јога час, кој ќе се одржи на 21 јуни, во 19 часот на платото пред Спомен куќата на Мајка …

Повеќе »

(ФОТО) Брена и Боба не штедат на свадбата на Филип и Александра: Луксуз од Кина но и ќебапчиња!

На венчавката на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ гостите, кои ќе дојдат од сите страни на светот, ќе ги служат 160. келнери, додека една од најскапите работи ќе биде изнајмувањето на 120. соби за званиците во еден од најлуксузните хотели во Белград… Идните младенци ангажирале приватно обезбедување, од кои нив …

Повеќе »

(ФОТО) Руската убавица непрепознатлива: Ирина Шајк шокирала со драстична промена на имиџот!

Фановите се затекнати, никој не го очекувал ова… @intimissimiofficial A post shared by irinashayk (@irinashayk) on May 30, 2018 at 8:17am PDT Миланската недела на машката мода партнерката на глумецот Бредли Купер, манекенката Ирина Шајк ја искористила за претставување на новиот имиџ кој многумина изненадил. @dsquared2💥 A post shared by …

Повеќе »

(ВИДЕО) Паника на СП во Русија: Се запалил авионот со фудбалерите на Саудиска Арабија!

Фудбалерите на Саудиска Арабија при слетувањето на нивниот авион во Ростов, кој се запалил, доживеале вистинска драма. На сета среќа никој не е повреден и сите репрезентативци мирно и сигурно го напуштиле авионот. Како што, неофицијално, се дознава, огинот кој го зафатил моторот се проширил и на десното крило. Тогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Болно но вистинито: Зошто судиите ѕиркаат во гаќичките на фудбалерите?

Можеби сте забележале дека помошните судии пред секој натпревар на Мундијалот во Русија ѕиркаат во шорцевите на фудбалерите. Не ви се причинило, добро сте виделе. Тоа навистина се случува. Имено, ФИФА наредила, а судиите спроведуваат во дело – гаќите на фудбалерите мораат да бидат во иста боја како шорцевите. Ah …

Повеќе »