НАЈНОВО

Porsche прослави двојна победа во Ле Манс на 24-часовниот маратон

Porsche уште еднаш направи историја и ги освои двете класи на ГТЕ на најтешката и најдолга трка во светот. Во прокатегоријата, Porsche 911 RSR со стартен број 92, го заврши 86-тото издание на Ле Манс 24 часа на првото место по изминати 344 круга. Возачкото трио KévinEstre (Франција), LaurensVanthoor (Белгија) …

Повеќе »

(ФОТО) Зајачиците ја откриваат вистината за Хју Хефнер:„Бевме заробени во соба , пиевме и чекавме секс“

„За да преживеам ноќ со него морав да бидам пијана и дрогирана. Тоа не можев да го одбегнам и тоа беше единствен начин да го направам тоа“, признала Кендра која вилата на Плејбој ја напуштила во 2009. година… Окружен со многубројни убавици, секој ден, од наутро до навечер однадвор се …

Повеќе »

(ФОТО) Ева Лонгорија го родила Сантиаго Енрике Бастон

Популарната глумица, Ева Лонгориа родила син. Малечкиот Сантиаго Енрике Бастон светот го здогледал на 19. јуни во Лос Ангелес. Детето било тешко 3090 грама. „Благодарни сме за овој благослов“ рекла Лонгориа за „HOLA! US“. Ева со своите пријатели, за време на бременоста, на социјалнте мрежи ги делела секојдневните моменти. 43. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Хепи енд“ ја промовираше песната со „шармантната“ директорка!

Првата песна и спот на момците од „Хепи енд“ беше промовирана вчера преку социјалните медиуми, точно во 19. часот. На песната, како автори се потпишуваат Лазар и Магдалена Цветковски, а спотот го изработи „Фабрика“ продукција. „Кога би била моја“ е насловот на првенчето на овие млади момци, песна во поп-рок …

Повеќе »

По 49ти пат се одржа мега фестивалот Pinkpop (Фотографии)

Најпознатиот холандски поп-фестивал, PinkPop кој е вклучен во Книгите на Гинисовата книга на рекорди како најстар и единствен континуиран годишен настан на отворено во Холандија се случи на 15ти, 16ти и 17ти 2018та година. Ландграф, сегашната избрана локација, се покажа како место кое од година во година, го подобрува настанот. …

Повеќе »

(ФОТО) Слатка освета: Поради целулит трпела страшни навреди од дечкото: Го оставила и направила неверојатна трансформација!

Скарлет Скинер, поради подмолните коментари на својот дечко за целулитот, четири години постојано носела панталони.А, потоа и се смачило, го оставила дечкото и на 23. години решила да се промени. Трансформацијата која ја постигнала за шест месеци е неверојатна. „За појадок јадев пржено, како и многу брза храна, чипс, слатки …

Повеќе »

(ВИДЕО) Настап на Toни Зен и „Пука Козметика“ во “Идризово”!

Раперот Тони Зен заедно со познатите хип-хоп артисти „Пука Козметика“, Фатос Бомба и Огнен битбокс, настапија пред затворениците во Казнено поправниот дом “Идризово”. “Mузичкиот настан е дел од културно-забавниот живот во КПУ ’Идризово’ и од процесот на ресоцијализација во установата. Реализиран е со цел да се олесни процесот на ресоцијализација …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали со новото име ќе ги менуваме песните по кои цел свет не знае: Изведба на “Македонско девојче” од шпански оркестар ja крена публиката на нозе!

Фасцинантно е како музичари од пет земји (Шпанија, Грција, Србија,Франција, Италија) ја доживуваат нашата култна „Македонско девојче“…Дали со промената на името ќе треба оваа песна да ја прекрстиме во „Северно македонско девојче“? Оркестарот “BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA” во април направи промоција на својот најнов албум насловен како “Аvo Kanto” низ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нови проблеми за Меган Маркл: Нејзиниот татко за 7.500 фунти ги разоткрил сите нејзини тајни!

Членовите на нејзиното семејство никако да престанат да ја срамат Меган Маркл.Освен што нејзината полусестра малку – малку па ќе се појави со нова „плунка“ упатена кон војвотката од Сасекс, сега е откриено дека нејзиниот татко, Томас, земал пари за последното интервју во емисијата „Good Morning Britain“ (Добро утро Британијо). …

Повеќе »