НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Верувале или не – Пејачката го оставила најзгодниот маж на светот поради жена: Папараците ја фотографирале измамата!

Мајли никогаш не била добра во улогата на сопруга, но затоа е брилијантна во улогата на скандал мајстор Мајли Сајрус (26) и нејзиниот сопруг Лиам Хемсворт (29) се разведоа после само седум месеци брак. Пејачката во саботата објави дека двајцата се разделиле за „да се фокусираат на себе и на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОДЕКА НИЕ СЕ ПРЖИМЕ ВО АВСТРАЛИЈА ПАДНАЛ СНЕГ: Ладниот бран донел ветрови од 100 км на час, а најинтересни се кенгурите кои скокаат по снегот!

Додека топлотниот бран беснее во Европа, на јужната хемисфера има една сосема друга приказна. Австралија е погодена од бран студен воздух што донесе снег и ветрови, а полека се движи источно од земјата. Kangaroos and snow, my sister’s front yard, Australia pic.twitter.com/NgBEo7vUH8 — Amanda Brotchie (@amandabrotchie) August 11, 2019 Метеоролозите …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ – КРАЛИЦАТА НА ГО ДАВА СИНОТ ПЕДОФИЛ: Елизабета II во црква дошла со принцот Ендрју, другарот на педофилот Епстајн – слики од принцот со секс робинка на милијардерот!

Британската кралица Елизабета Втора, која одмара со дел од своето семејство во замокот Балморал во Шкотска, седеше во автомобилот вчера наутро, ден по самоубиството на американскиот милијардер педофил Џефри Епштајн, заедно со нејзиниот син Ендрју, кој со децении беше другар со Епштајн,а англиските медиуми објавувиле фотографија од принцот со сексуалната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Серена Вилијамс поради повреда се повлече: Канадската тренисерка Бранка Андреску е нова шампионка на Роџерс купот во Торонто

После 50. години Канада повторно доби шампионка на Роџерс купот откако 19. годишната Бјанка Андреску ја освои титулата после повлекувањето на Серена Вилијамс во финалето, поради повреда… 19. годишната тенисерка до втората титула во кариерата дојде откако серена Вилијамс и го предаде финалниот меч при резултат 3:1 во првиот сет. …

Повеќе »

(ФОТО) Рафаел Надал по 5. пат го освои Роџерс Куп

Рафаел Надал ја освои својата петта Роџерс Куп титула, победувајќи го Даниел Медведев (6:3,6:0) за само 70. минути. 33. годишниот Надал го освои купот, по трет пат во Монтреал. Првиот трофеј му беше во 2005. година на возраст од само 19. години против Андре Агаси, а вториот во 2013. Рафа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 12.08.2019:Ден за ослободување од нештата до минатото – поработете на себе поради лекциите за позитивни промени!

Уран денес тргнува во ретрограден од!! Ретроградноста е обележана со потребата за слобода која има тенденција да се ослободи од нештата од минатото, потребата да се движи напред, олеснување и доза на оптимизам. Но,до тоа чувство треба да се изоди долг пат. Треба да се справите со останатото нерешено…Позабавете се …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Окружен со зеленило: Вака изгледа новиот дом на славната Оскаровка Рис Витерспун

Новиот имот на славната глумица се наоѓа во Калифорнија, а се простира на еден хектар и тоа над плажата Зума во Малибу. На имотот се сместени главната куќа, куќата за гости и неколку помошни објекти, овоштарник и органска градина за зеленчук. Славната оскаровка на имотот има и студио за јога, …

Повеќе »

ЈА ВИКААТ „МАКЕДОНСКА ДОКТОРКА ХАУС“: Почитуван кардиолог дала отказ во Скопје и отишла да работи во Хрватска – Одлуката ја донела ненадејно а пресуделе „2 работи“

Истакнат кардиолог од Скопје, проф. др. Д-р Лујза Груева, една од најголемите експерти и дијагностици во регионот и пошироко, со прекар „Македонска докторска куќа“ во нејзината матична земја, неодамна работи во болница во Пула. Овој врвен лекар кој зрачи со заразна позитивна енергија е дефинитивно нов ас во ракавот на …

Повеќе »

(ФОТО) Објавил фотка од свршеницата во бикини кое едвај „и ги задржува градите“ и и’ испратил јасна порака

Алекс Родригез на социјалните мрежи објавил разголена фотографија од Џенифер Лопез. Латино ѕвездата, 50. годишната Џенифер Лопез моментално се наоѓа во Русија која ја посетила во рамките на турнејата и им недостасува на сите дома, што јасно и го дал до знаење нејзиниот свршеник, 44. годишниот Алекс Родригез. Тој на …

Повеќе »