НАЈНОВО

Побрзајте ако сакате да го гледате концертот на Балашевиќ!

„Ве информираме дека билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи во сабота, на 19. мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ!“ известуваат од Авалон продукција. Оние билети што останаа, можете да ги набавите онлајн на avalon.mk и преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Александра Јанева среќна што ни се врати со „Ќе се вратам некој ден”

Поп-пејачката Александра Јанева го објави својот нов сингл „Ќе се вратам некој ден”. Автор на музиката е Панче Касапски, а аранжманот и продукцијата се на Иле Спасев. Текстот на песната го напишаа Панче Касапски и Огнен Неделковски. Песната и видео-записот беа премиерно поставени на официјалниот YouTube канал на Јанева. „Со …

Повеќе »

(ФОТО) Боливудската убавица го покорила Кан со фустан во кој се вложени 3.000 часови работа

Трудот на дизајнерот се исплатил…Боливудската глумица изгледала феноменално… Во дамнешната 1994. година била Мис на светот, а оттогаш редовно се наоѓа на разни топ листи на најубави жени. По освојувањето на ласкавата титула се посветила на актерската кариера и денес е една од нјпознатите боливудски ѕвезди и е, со задоволство …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Запознајте ја Нета, победничката на Евровизија:Живеела во Нигерија,работела во војска, чувала деца…

„Навистина си посебна, сите сме горди на тебе“ и рекол во телефонскиот разговор израелскиот премиер Нетанахју. Нејзиното видео денес има повеќе од девет милиони лајкови… На израелската пејачка Нета Барзилаи (25) многу гледачи и прогнозирале победа што и’ се остварило на 63. издание на „Песна на Евровизија“ во Португалија. Симпатиите …

Повеќе »

(Фото галерија) „ЗА НЕД ДО“ од Светскиот куп во боречки вештини во Грција се врати со 14. медали за Македонија

Македонскиот тим, кој оваа година скромно броеше 9 натпреварувачи зеде учество на Светскиот шампионат во боречки вештини кој се одржа во Сер – Република Грција (12 – 13 мај 2018). Шампионатот беше во организација на Светската федерација за боречки вештини а реализација на домаќинот – Грчката федерација за боречки вештини …

Повеќе »

Да помогнеме во враќањето на господинов во неговото семејство!

Да помогнеме на наши сограѓани кои имаат проблем. Секаква информација е добродојдена, да помогнеме сите заедно да го вратиме господинов кај своите блиски и љубени… ИСЧЕЗНАТО е лицево на сликата. Се вика Љубен Тасков – Љубе исчезнат е од вчера вечер (сабота, 12. мај)!!!! Носи црна маица и тренерки и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Срам за Евровизија: Инцидентот со микрофонот открил дека Британката не пеела во живо!

Откако активистот Dr. AC со вистинско име Константин Боуки, и го грабнал микрофонот и така го пореметил настапот, СуРи почнала да танцува како ништо да не се случило но при тоа заборавила да пее… Мажот кој синоќа влетал на сцената на финалето на Евросонг, самонаречениот Dr. AC или Dr. ACactivism …

Повеќе »

Формула 1: Хамилтон го предводеше Мерцедес до победа во Шпанија

Возачот на Мерцедес триумфираше на Големата награда на Шпанија, петтата трка на годинешниот шампионат во Формула 1, а потоа бил среќен и поради личниот но и тимскиот успех (втор бил неговиот колега Валтери Ботас)… Себастијан Фетел заврши како четврти откако Ферари ја промаши стратегијата… Луис Хамилтон креираше 17. бода предност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Гледачите на Евросонг бесни на фустанот и настапот на победничката:„Ова е чист расизам!“

После победат на Израел во финалето на Евросонг, во саботата навечер, многумина на социјалните вечери се убедени дека настапот на Нета Барзилаи бил расистички. Израелската пејачка во фустан кој наликува на кимоно настапила покрај ѕид украсен со јапонски манеки-неко фигури,за кои се верува дека на сопственикот му донесуваат среќа. На …

Повеќе »