НАЈНОВО

(ФОТО) Најмладата милијардерка има 20. години и ниту еден ден работен стаж!

Кајли Џенер нема професија,не е пејачка, ниту глумица, таа е едноставно позната Полу- сестрата на Ким Кардашијан, Кајли Џенер, е на пат да стане најмладиот милијардер во светот која сама ги заработила парите. 20-годишната девојка, која сега е мајка на едно дете, може да се пофали со богатство од 900. …

Повеќе »

(ФОТО) Еден детал ги открил: Меган Маркл и принцот Хари го чекаат првото дете!

Истата работа ја открило и нејзината јатрва, Кејт Мидлтон, во текот на претходните бремености… Дека принцот Хари и Меган Маркл посакуваат деца, веќе е познато, а нивното последно патување во Ирска може да ги крие тајните пораки што укажуваат на тоа дека неодамна венчаната кралска двојка го очекува своето прво …

Повеќе »

Наградниот предизвик донесе нови членови во семејството на Бора

Заврши уште едно поглавје од приказната на Бора Бора е дел од организациите на кои секој чекор им е важен поради тоа што една од клучните убедувања е дека со задоволување на потребите на заедницата се постигнува успех на една компанија. За да ја исполни оваа мисија, Бора ја започна …

Повеќе »

Стотици деца со звуци го исполнија паркот Капиштец

Насмеани детски лица и звуци од десетици перкусивни инструменти вчера го исполнија со забава и музика паркот Капиштец, каде што се одржа вториот настан во рамките на проектот „На одмор сум во Скопје сум – Општина Центар мисли на мене“. Музичката работилница ја посетија над 200 деца, инспирирани од слоганот …

Повеќе »

(ФОТО) Жена останала без нокти после педикир со рипчиња!

Ноктите на една млада жена почнале да се одделуваат од прстите и докторот и’ ја открил причината – педикир направен од риба или т.н. риба SPA, според извештајот објавен во вторникот во JAMA Dermatology, пренесува Си-Ен-Ен. Шест месеци порано, младата жена била на таквата процедура – направена од малечката риба …

Повеќе »

(ФОТО) 48. годишната Меланиа Трамп, во Брисел, освојува со прозирен фустан

Првата дама на САД моментално со нејзиниот сопруг Доналд Трамп е во Брисел. Претседателот пристигнал во Белгија по повод Самитот на НАТО, проследен со коктел забава на кој во центарот на вниманието била Меланиа. Г-ѓа Трамп на настанот пристигнала во транспарентен бел фустан кој и ги обезбедил сите погледи, а …

Повеќе »

(ФОТО) Таличната бела кошула на Златко Далиќ

Хрватска е во финалето на Светското првенство, а селекторот Златко Далиќ имаше само зборови со пофалби за „своите војници“ кои, по уште една драма, излегоа како победници Продолжува победничкиот од на Златко Далиќ, тимот го зеде во тешка ситуација во квалификациите, а сега е во финалето на Светското првенство. “Ова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката открива што се обиделе да направат Англичаните после славјето на Хрватска!

Познато е дека Англичаните се арогантни и безобразни, што и не е некоја новост. Но, ова што се обиделе откако Хрватска почнала да го слави финалето ги надминув сите граници на добриот вкус… Имено, после погодокот на Манџукиќ и славјето на Хрватска покрј корнер знаменцето .Англичаните ноншалантно тргнале кон центарот …

Повеќе »

(ФОТО) Цел свет се натпреварува во честитките на Хрватска: Колинда изненадена од Заев и Димитров!

После победата на Хрватска во полуфиналниот натпревар на Светското првенство во фудбал против Англија следеле честитки од сите страни. Избравме неколку од нив… Американскиот амбасадор во Загреб,Роберт Кохорст, кој кренал прашина со своите твитови пред мечот со Русија, овојпат едноставно коментирал:„Следната жртва е Франција“, алудирајќи на претстојното финале. So proud …

Повеќе »