НАЈНОВО

(ВИДЕО) Марковски во недела фамилијарно во „Еден на еден“ 

Најпознатата фамилија во моментов ни е на гости во студио… Во новата епизода на „Еден на Еден“ дознајте како реагираат Македонците на улогата на Мали, како Петар ја доби неговата улога и се разбира, дали ќе има втора сезона на „Фамилија Марковски“. Во недела можете да проследите како мина дружењето …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Kaко тече секојдневниот живот по падот на режимот?

„Фчерашни новости“ остануваат чекор зад сите и оваа недела. Во новата епизода на пародичните вести последни дознајте: – Неверојатно: Чудо во Кратово по првиот изборен круг – Анализа од терен: Има ли надеж за македонското здравство? – Фчерашни истражува: Kaко тече секојдневниот живот по падот на режимот? Гледајте „Фчерашни новости“ …

Повеќе »

(ФОТО) Објавила фотографија од градите после двојна мастектомија и испратила силна порака на сите жени на светот

Аманда Ниело (31) од Аламо во Калифорнија на Инстаграм објавил фотографија после двојна мастектомија за да ги поттикне луѓето редовно да го проверуваат своето тело. Аманда имала мастектомија во 2015. година, откако и бил дијагностициран рак на градите.Иако од операцијата минале две години, Аманда е сеуште под впечаток на тоа …

Повеќе »

Том Џонс открил: „Жртва сум на сексуално вознемирување…“

„Наскоро се’ ќе дојде на виделина. Се’ што им се случува на жените им се случува и на мажите“ рекол Том Џонс во ексклузивното интервју за BBC Radio 5 Live „Не ми се случи ништо страшно затоа што одбивав такви понуди. Од таквите луѓе, едноставно, си заминувате што побргу и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од запуштена гаража направил луксузен дом: Трансформација која воодушевува!

Многумина го сожалувале кога наследил стара гаража, но тој добро знаел како потполно да ги промени изгледот, но и намената. Кога Џереми од семејството наследил стара, мувлосана гаража,многумина го сожалувале. Меѓутоа, тој во таков простор видел голем потенцијал кој на крј и го искористил. Од старата гаража направил вистинска модерна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка направила куќа за 360. евра: Неверојатно на што се сетила!

„Кога немате пари, едноставно станувате креативни“ изјавила оваа самохрана мајка… Со малку фантазија и креативност, обична кутија можете да претворите во дом од соништата. Звучи неверојатно: Уверете се и вие бидејќи ние сме веќе убедени. Само, прашајте ја Лулу како успеала во тоа – со својата ќеркичка се преселила тука …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојчето дознало дека ќе биде усвоено: На нејзината реакција никој не останал рамнодушен!

Таа има 11. години и долго чекала конечно да го најде вистинското семејство. Жена, вработена во едно школо во Јута (САД) со светот ја поделила снимката која го прикажува моментот кога едно девојче дознало дека ќе биде усвоено. Таа има 11. години и долго чекала да го најде вистинското семејство. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слеп човек првпат го видел семејството после 19. години, неговата реакција многумина расплакала

Благодарение на технологијата, човек кој бил слеп од 1998. година после скоро 20. години го видел лицето на својата сопруга, а првпат видел како му изгледа седумгодишниот син. Џо Васколонес (53) од Халифакс, Масачусец, страда од ретка дегенеративна болест (Retinitis pigmentosa),но сега, благодарение на посебни очила го видел своето семејство. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Случајно или не: Ана Ивановиќ конечно го покажала трудничкото стомаче

Веќе со недели се зборува и пишува дека српската тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер, Бастијан Швајнштајгер, наредната година по првпат ќе станат родители. Иако тие наводи ниту едно од нив не ги коментирал, убавата Ана сега ненадејно ги изненадила своите обожаватели објавувајќи видеа кои ја потврдуваат оваа убава вест… …

Повеќе »