НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Формула 1: Хамилтон славел, Мерцедес го освоил насловот, а Усеин Болт ги забавувал!

Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на САД, Светското првенство на Формула 1 возена на патеката во Остин, второто место го зазел Себастијан Фетел (Ферари) додека трет бил Финецот, Кими Раиконен (Ферари). RACE REPORT: @LewisHamilton wins in Austin as Vettel keeps title hopes alive >> https://t.co/f33sRAqoTo #USGP …

Повеќе »

Подгответе се за драстични промени во времето:Дождот и есента доаѓаат во Македонија

Утринските, слаби, врнежи само ја потврдуват прогнозата дека оваа недела ќе ја почувствуваме вистинската есен… На самиот почеток од оваа недела односно од денес (понеделник) па натаму под влијание на циклонска активност ќе има промена на временската состојба кај нас односно ќе има зголемена облачност, врнежи од дожд и значително …

Повеќе »

Се огласија од автомобилистичката федерација во врска ужасниот инцидент! Еве што порачаа

Македонија денес имаше можност да следи кружни автомобилистички трки во Скопје, но за ал тие станаа сведоци на ужасен инцидент, кој ја прекина трката „Скопје 2017“. За овој сериозен инцидент се огласи и Автомобилистичка федерација на Македонија (АФМ) со соопштение: „Почитувани,

Повеќе »

(ФОТО) Најубавото дете на Холивуд: Славната двојка на прошетка со ќерката

Новопечените родители, холивудската ѕвезда Бредли Купер и руската манекенка Ирина Шајк, сончевиот ден го минале во прошетка со петмесечната ќеркичка Леа, во потрага по тиква за Halloween… Во прошетката со ќеркичката Леа де Сеин, двојката го повела и нивниот домашен миленик, а тргнале во потрага по тиква на пазарот во …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац првпат трудна пред камерите

Поп пејачката Наташа Беквалац, синоќа настапила во еден белградски клуб. Во таа пригода им позирала на љубопитните новинари и фоторепортери, прв пат откако е бремена. Наташа е во петтиот месец на бременост и носи ќерка.Таа пред неколку месеци се омажила за таткото на своето идно дете, Лука Лазукиќ на Ибица, …

Повеќе »

(ФОТО) Забава на тезга: Лепа Брена роденденот го прославила на свадба!

„Ви благодарам, јас откако имам деца не го славам роденденот, ова е прекрасно“ рекла Лепа Брена која ги има синовите Стефан и Виктор со сопругот, српскиот тенисер Слободан Живоиновиќ. Пејачката Лепа Брена својот 57. роденден го прославила на „тезга“, додека пеела на свадба во Белград. Младенците ја развеселиле со честитка …

Повеќе »

Кит Харингтон:„Сценариото за крајот на ’Игри на престолите’ ме расплака“

Популарниот глумец Кит Харингтот признал дека се расплакал додека го читал сценариото за последната епизода на „Игри на престолите“… Харингтон кој во серијата го толкува ликот на Џон Сноу (Џон Снежниот) рекол дека „знае се’“ во врска со тоа како популарната серија ќе заврши. „На крајот плачев. Морате да имате …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Успешен модел и’ на 69. години

Во најновото издание, октомвриско, на италијанскиот „Вог“ се појавува манекенката Меј Муск.И, не би било ништо необично, нели, ако Меј Муск нема 69. години, а веќе пет децении е присутна во светот на модата. Иако нема постојани агажмани како порано, таа се пофалила со нов успех. @vogueitalia interview. October 2017. …

Повеќе »

(ФОТО) И таа е само човек: Џенифер Лопез ретко ја гледаме во вакви негламурозни изданија

48. годишната пејачка и глумица Џенифер Лопез е позната по секси облеката и беспрекорниот мејкап но и таа е човек од крв и месо. Латино дивата секогаш е беспрекорно „стокмена“. Celebrating our lives… Happy birthday 🎈 #birthdaymoment #birthdaygirl #birthdayboy #birthdaybash #birthdayweek 📸: @lacarba A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) …

Повеќе »