НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Пред 32. години беше изведена најубавата песна во СФРЈ: „За милион години“

Пред нешто повеќе од 32. години на стадионот на „Црвена звезда“, „Маракана“ пред 20.000 луѓе беше одржан концерт со кој Југослвија се придружила на хуманитарната акција „Live Aid” која ја покренал Боб Гелдоф, за да собере пари за гладните деца во Етиопија. Еден месец пред славниот „Live Aid” концерт во …

Повеќе »

(ФОТО) Што им прават на парите: Од износите кои овие славни лица секој ден ги заработуват ќе „ви се заврти“ во глава

Дејвид Бекам, ЈК Роулинг, Адел и Луис Хамилтон заработуваат неверојатни износи Славните поединци секој ден заработуваат неверојатни износи. Така на пример пејачката Адел дневно заработува околу 145. илјади фунти, што е всушност смешен износ кога се знае дека коосновачот на „Микрософт“, Бил Гејтс, во џеп дневно си става 7,1 милион …

Повеќе »

Голем христијански празник: Утре е Св. Архангел Михаил – Се верува дека на овој ден болните ќе оздрават

На 21. ноември, христијанските верници ќе го прослават големиот христијански праник Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни и бестелесни или меѓу народот познат како Свети Архангел Михаил. На овој ден, голем број верници ќе го прославуваат свој именден, а многумина ќе имаат и куќна слава. Бидејќи празникот се паѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Григор Димитров: „Благодарам Никол, сега правец на плажа!“

Григор Димитров логично, бил презадоволен со крајот на сезоната и најавил одмор на плажа. Бугаринот најдобрата сезона во кариерата ја завршил со титулата во Лондон, каде во финалето го совладал Давид Гофан со 2:1 во сетови. Can't. Breathe. 😱#NittoATPFinals pic.twitter.com/XytqTYsTCi — Tennis TV (@TennisTV) November 19, 2017 „Тоа беше извонредна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рај за љубителите на пиво: „Пиво спа“ со капење во када полна со пиво

„Beer spa“ има во Прага и на Исланд. Буквално можете да се капете во када полна со пиво, а во исто време можете и’ да го пиете. Покрај секоја када се наоѓа и точило за пиво. Едно капење чини и до 40. евра. „Капењето“ во пиво освен што е сон …

Повеќе »

(ФОТО) Калиопи открила зошто не зборува за синот!

Македонската пејачка Калиопи Букле, пред белградскиот концерт на Коларац (25. ноември)  за српските медиуми си ја отворила душата… Таа раскажувала како ги поднела разводите од Ромео Грил и Зафирчев, но и како се борела со тагите во својот живот, какви мажи и се додворуваат но и за синот Пако. Belgrade,wait …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Ристеска: Со редовни вежби до убаво тело – макар и’ дома!

Македонската поп сцена може да се пофали со убави и негувани пејачки. Но, Елена Ристеска, оправдано важи за една од најзгодните македонски пејачки. За тоа да биде така, освен гените, треба и труд. ART #pureart #tbt #lovethesephotographers @anidimi.photography @ani_q @dmee82 A post shared by E L E N A ♥️🎵 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Милиони луѓе ја погледнале снимката: За да не ја плати сметката во хотелот скокнал од 19. спрат!

Кинезот кој се обидел да избега од хотелот и да не ја плати сметката едвај си го сочувал животот но на крај завршил во затвор. Со намера да го одбегне плаќањето на хотелската сметка, овој маж сакал да се „извлече“ од хотелската соба на 19. спрат и тоа преку прозорец. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Правдата е спора, но…Тајна снимка разоткрила свирепи сестри: Се смееле додека пациентот умирал…

Тајна снимка открила како две медицински сестри се смееле додека мажот кој ги молел за помош умирал… Три години од несреќната случка тајна снимка разоткрила две свирепи медицински сестри кои одбиле да му помогнат на маж кој умирал во центарот за рехабилитација. На снимката се гледа како ветеран од Втората …

Повеќе »