НАЈНОВО

(ВИДЕО) Џим Кери проговорил за неговата битка со депресијата: „Треба да кажеш – Се’ ќе биде во ред!“

Познатиот актер проговорил отворено за неговата битка со депресијата, но снимил и мотивациски говор за 2018. година… Актерот Џим Кери е познат по неговите комични ликови кои секогаш успевале да извлечат насмевка од нашето лице, но и по многубројните сериозни улоги во филмови како што се „Вечниот сјај на беспрекорниот …

Повеќе »

(ФОТО) Интервју – Софија Теодор: „Сакав да почуствува љубов, но психопат, лажга и манипулатор, не можеш да смениш“

„Скандалозна и контроверзна“, „без влакна на јазикот“, „директна“…се само дел од префиксите кои одат со името на режисерката, сценаристка, актерка, продуцентка и активистка за правата на ЛГБТ зедницата Софија Теодор. Секогаш директна, отворена, но одмерена (ја знае мерката) во своите изјави па оттаму и чудат нејзините постови на Фејсбук во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тијана во финале на ТЛЗП: „Знам дека мојата земја ќе се соедини и ќе застане зад мене како во полуфиналето“

Вечерва во 21. часот ќе започне финалната емисија на регионалното музичко шоу „Твоето лице звучи познато“. Нашата претставничка Тијана Дапчевиќ како првопласирана влезе во финалето и не крие дека се надева дека ќе победи. „Потполно сум опуштена зашто знам каде сум и колку се дадов себеси посебно во овие две …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Декорирајте ги божиќните и новогодишни колачиња како професионалец – со 20. генијални трикови

Ви донесуваме многу идеи, од неколку видеа со совети и чекори како и’ што да се направи до прекрасни фотографии кои ќе ви помогнат да смислите како да ги украсите своите колачиња… Кога веќе ќе испечете колачиња со прекрасен вкус, штета е да не ги декорирате така да изгледот одговара …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здравко Чолиќ со нов албум:„Она малку среќа“ со проверени автори и хит песни

Пред празничните денови Здравко Чолиќ на својата верна публика и подарува нов албум со 11. избрани песни… Синглот „Куќа полна луѓе“, Здравко Чолиќ е третиот сингл од новиот  албум „Она малку среќа“. Ова е петнаесетти студиски албум на Чолиќ. Во продажба е пуштен на 15. декември ширум регионот.Инаку, абумот е …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Цел живот ќе морам да се борам со мојата болест“

Глумецот Бен Афлек, кој на почетокот на оваа година проговорил за својот долгогодишен проблем со алкохолот, кој довел и’ до распаѓање на неговиот брак со глумицата Џенифер Грнер, се чини одлучил да ја продолжи борбата со својата зависност. И’ покрај тоа што бил на лекување, со желба поради своите деца …

Повеќе »

Умрела најстарата Европјанка, Шпанката, Ана Вела Рубио на возраст од 116. години

Шпанката, Ана Вела Рубио, најстарото лице во Европа, умрела на возраст од 116. години и 47. дена, во дом за пензионери во Барселона. Ана Вела Рубио, бивша кројачка, умрела во петокот, а последните четири месеци со неа во домот живеела и нејзината 90. годишна ќерка. Ана Вела Рубио е родена …

Повеќе »

Тежок живот на славниот глумец: На колешка и се доверил дека во детството бил злоставуван од свештеник

Често му го припишувале епитетот на голем заводник, но се јавувале и шпекулации дека глумецот всушност преферирал момчиња. Додека одел во средно училиште во Индијана, доста се зближил со свештеникот Џес ДиВерд кој наводно лошо влијаел на љубовта на Дин кон тркачките автомобили. Славната Елизбет Тејлор, според тврдењата на новинарот, …

Повеќе »

(ФОТО) Повеќе не живеат заедно: Бракот на Џенифер Анистон и Џастин Тиеро во криза

Иако во јавноста створиле слика на идеален холивудски пар, се чини дека работите помеѓи глумците Џенифер Анистон и нејзиниот сопруг Џастин Тиеро и не се толку совршени Тригодишниот брак помеѓу холивудската миленичка Џенифер Анистон и глумецот Џастин Тиеро е на многу „расклатени“ нозе. Американскиот магазин In Touch пренесува дека славниот …

Повеќе »