НАЈНОВО

Плановите за Божик на принцот Хари и Меган Маркле може да и се допаднат на кралицата!?

На традиционалната прослава на Божик на кралското семејство на имотот Сандрингам во Норфолк,оваа година ќе се придружи и свршеницата на принцот Хари, глумицата Меган Маркле, а младиот пар, наводно, ќе отседне на имотот на Вилијам и Кејт во Анмер Хил. Младиот кралски пар близу Сандрингам го поседувал имотот Ахмер Хил, …

Повеќе »

Конечно вистинска информација за Оливер Драгојевиќ:„Тој е оптимист како и сите околу него, се дружи со семејството“

Се опоравува во болница – „Хрватскиот пејач од здравствени причини ги откажал концертите бидејќи пред десет дена завршил во болница. Верува дека концертите ќе ги одработи кога ќе му биде подобро“, вели Ненад Дробнјак. Информациите за здравствената состојба на легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ (70) новинарите на 24sata.hr  ги провериле кај …

Повеќе »

Победникот на Евросонг се опоравува после трансплантацијата на срце

Победникот на годинешниот Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал се опоравува во болница после трансплантација на срце, пренесува денес BBC. Лекарите во соопштението рекле дека операцијата минала успешно Хирурзите во болницата „Санта круз“ во Лисабон велат дека 27. годишниот пејач Салвадор Собрал се чувствува добро. Португалскиот пејач кој го освои годинешното музичко …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас го прославил својот 101. роденден

Глумецот роденденот ќе го одбележи со куќна забава, а многу го развеселил повикот на помладата сестра од Амстердам. Минатата година за својот 100. роденден Кирк Даглас напишал колумна Кетрин Зита Џонс (48), сопругата на Мајкл Даглас (73), на Кирк му го честитала 101. роденден со фотографија на која нејзиниот свекор …

Повеќе »

(ФОТО) Шок на концерт: Крис Реа паднал на бината и почнал да се тресе!

Легендарниот пејач се тетеравел на бината среде концерт во Оксфорд и паднал. Брзата помош го однела додека фановите гледале со неверица. Минатата година преживеал мозочен удар… Tweets by Matty_Boy_89 Само почнал неконтролирано да се движи наназад и одеднаш паднал со микрофонот во рака, напишал на Твитер еден од обожавателите на …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија: „Празниците би ги минала со семејството на пуст остров!“

На Меланија Трамп не и се допаѓа, премногу, нејзината нова улога или очајнички сака да се одмори од неа.Првата дама на САД рекла дека итно и е потребен одмор – далеку од Белата куќа… За време на посетата на малечките пациенти во Детската болница во Вашингтон, Меланија Трамп, по читањето …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) 8. докази дека штиклите на црвениот тепих немаат милост

Притиснати прсти нозете и болки во стопалата се составен дел од „бјути рутината“ на славните дами. Тоа го докажуваат и фотографиите снимени на црвениот тепих, но и во други пригоди, а кои многу јасно покажуваат дека штиклите немаат милост. Хали Бери изгледа одлично што и да облече. Сепак, оваа љубителка …

Повеќе »

Иван Херцег исфрлен од серијата бидејќи се расправал и доаѓал неподготвен

Наводно, загрепскиот глумец на снимањата често доаѓал неподготвен, а кога некоја сцена не би снимиле успешно, би ги обвинувал другите соработници Иван Херцег (36) се испокарал на сетот на „Чиста љубов“. Многу викал, се пожалиле неговите блиски соработници до продукцијата. Наводно, глумецот неколку пати приговарал. Се бунел на организацијата и …

Повеќе »

Македонски Ромео и Јулија:Муслиманка се верила со православец, но се’ било прекинато поради шокантна обврска

Момче (24) од Прилеп, си ја отворило душата и ја раскажал својата тажна приказна. Не се претставил, но во детали опишал што му се случило кога ја запознал, се вљубил и свршил со девојка од муслиманска вероисповед… „Среќата никој не си ја знае и тоа е навистина така. Од секогаш …

Повеќе »