НАЈНОВО

(ФОТО) Доживејте ја магијата на Новогодишната забава во срцето на градот!

Празничен период, всушност – најубавиот период во годината. Насекаде околу нас е украсено, сијаличките треперат, насекаде се слушаат празнични песни, продавниците, рестораните и кафулињата полни, луѓето раздвижени и градот навистина добива некоја посебна магија. Кога станува збор за дочекот на Новата година, магијата добива уште поголем сјај! Како наближува денот …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Маркус Гинијард им ја донесе кошарката на младите од „11 Октомври“

„Мојата заедница и семејство се клучните фактори за енергијата и мотивацијата која ја имам додека играм и тренирам кошарка. Како мал се впуштив во овој спорт и секоја поддршка која ми беше дадена ја преточив во мојот професионален развој. Сега верувам дека е време да вратам на општеството и заедницата…“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Детали од хаосот на Олд Трафорд: Се’ започнало со провоцирање на Златан

Победата во големото дерби во Манчестер помеѓу двата жестоки градски ривали, Сити и Јунајтед ја однела екипата на Гвардиола (1:2). Борбата од теренот набргу продолжила и во соблекувалните на Олд Трафорд. Пораката на Ибрахимовиќ била една од „окинувачите“ на кавгата помеѓу двата клуба. Потресени од еуфоријата и песната, членовите на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бесплатно превземете го „Assassin`s Creed IV: Black Flag“ до понеделник и засекогаш ќе биде ваш

„Assassin`s Creed IV: Black Flag“ е четврто продолжување на серијалот „Assassin`s Creed“. Станува збор за еден од најпопуларните серијали во индустријата на видеоигрите воопшто кој од првата игра во 2007. година стекнал многу фанови. Assassin’s Creed серијалот се темели на gameplay и многу интересна приказна во која во фокусот е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Е, ова се навивачи: Ниту снежната меќава не им може ништо

Теренот бил покриен со 30. см снег, седиштата исто така, а за минусот и да не зборуваме, но на стадионот на „Буфало Билс“ дошле повеќе од 70.000 навивачи, трибините биле распродадени… Малку кој Американците ги смета за сериозни навивачи. Во било кој спорт. Она што ние го гледаме на ТВ …

Повеќе »

(ФОТО) 18. годишната манекенка Ивана Смит пронајдена мртва во мистериозни околности

18. годишната манекенка е пронајдена мртва во мистериозни околности,во Куала Лумпур, главниот град на Малезија Ивана Смит е пронајдена мртва на балконот на шестиот спрат на зграда во Куала Лумпур, а медиумите пишуваат дека веројатно паднала од 20. кат после забава, пишува Unilad. Локалната полиција тврди дека нема „криминални елементи“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Една година без Есма: Снимила повеќе од 1.000 песни и одгледала 47. синови и една ќерка

Есма се појавила и на филмското платно. Дебитирала во филмот „Krst Rakoc“ во кој глумела со Бата Живоиновиќ. Шест години подоцна, глумела пејачка во „Запеј Македонијо“ за кој снимила и песни… Македонската пејачка на ромска музика, Есма Реџепова, почина пред една година во 74. година во Скопје, после куса и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатата, ТВ дебела мама Џун, ослабнала 135. килограми, а сега ќе се натпреварува и на изборот на убавина

Мама Џун ослабнала повеќе од 135. килограми и денес изгледа непрепознатливо… Ако сте го следеле американското реално шоу „Here Comes Honey Boo Boo“ тогаш сигурно сте се изненадиле со трансформацијата на дебелата мама Џун. Познатата ТВ мама сите ги воодушевила со својот „богат“ живот и не се срамела од својата …

Повеќе »

(ФОТО) Реклама која ги збеснала купувачите: Слаби манекенки се „забавувале“ со „хулахопки“ за пополни жени

Повеќето компании за рекламирање на плус-сајз производите ангажираат плус-сајз модели, но не и компанијата Wish.Тие ангажирале манекенки со „стандардни големини“, а потоа смислиле дека тие би можеле да ги растегнат на себе хулахопките за пополни жени. Така на една од фотографиите манекенката ги растегнала хулахопките , а потоа ги развлекла …

Повеќе »