НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Овие десет приказни ќе ви докажат дека Том Хенкс е сосема поинаков од другите во Холивуд!

Скоро и не минува недела а медиумите да не објават вест за уште една ѕвезда кој некого сексуално вознемирувала, злоставувала или силувала.Во овој момент веќе полека се плашите кој од вашите омилени глумци ќе заврши на насловната и ќе го загуби вашето почитување. Токму затоа во овие моменти треба „да …

Повеќе »

Привлечете ја среќата на старите Словени: Запишете ги своите желби, наместете ги рацете и изговорете ги овие зборови…се’ ќе се промени!

Старите Словени верувале дека зимската краткодневица претставува ден во кој се судират две спротивствени сили и во кои Белобог, божество на светлината, ја однесува победата. Од дамнешни времиња краткодневица е симбол на почеток на следната фаза во човечкиот живот. Според верувањето, зимската краткодневица која паѓа помеѓу 21. и 22. декември …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенката која остана без нога поради тампон се соочува со ампутација и’ на втората нога

Лорен Васер својот живот го посветува на подигнување на совеста за превенирање на синдромот на токсичен шок. Дваесет и деветгодишната манекенка Лорен Васер, која остана без една нога поради синдромот на токсичен шок поради користење тампони, откри дека ќе и’ биде ампутирана и другата нога. Thank you @instylemagazine for the …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како вселенски брод: Синот на сопственикот на „Интер“ вози автомобил од 2,3 милиони евра – погледнете го тој „ѕвер“

Стивен Чанг, син на сопственикот на „Интер“ вози автомобил вреден 2.300.000 евра. Стивен се гордее со двоседот „пагани хуајра“ во боите на „Интер“. На спојлерите е дури и’ грбот на клубот од Милано. Погледнете како изгледа тој ѕвер, кој повеќе личи на вселенски брод отколку на автомобил… На „Интер“ одлично …

Повеќе »

(ФОТО) Беше миленик на сите жени во регионот: Пејачот денес има 33. години и тешко дека ќе го препознаете

Тој е познат пејач и сите го обожувале, но кога се појавил во тв емисијата „Запознајте ги паровите“ некои едвај го препознале. Имено, станува збор за пејачот Бојан Маровиќ кој беше миленик и’ на постарите и’ на младите дами во регионот, а потоа потполно се променил. Бојан бил сон на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Малечката Валерија блеска од среќа по успешната операција: „Чао Македонијо, многу ве сакам!“

Седумгодишната Валерија од Штип мина низ успешна операција на тумор на мозокот во Истанбул, благодарение на хуманите луѓе кои за кратко време ги собраа потребните средства за лекувањето во странство. Краток период по хируршкиот зафат, слатката Валерија со широка насмевка им упати порака на цела Македонија во знак на благодарност …

Повеќе »

(ФОТО) Откриваат тајни за Меланија за да се рекламираат: Бизарни откритија од бивша цимерка на Меланија Трамп!

Бившата цимерка открила тајна за Меланија, поради која денес и се смеат. Откако пред една година, благодарение на сопругот Доналд Трамп, станала прва дама на Америка, животот на Меланија Трамп редовно е под лупа на јавноста. Во прв план секогаш се става нејзиниот лош изговор на англискиот јазик и тешкиот …

Повеќе »

Наскоро ќе стане мајка: Холивудската глумица бремена во 42. година

Ѕвездата од серијата „Очајни домачинки“, Ева Лонгорија и нејзиниот сопруг Хозе Бастон, очекуваат бебе. Иако во медиумите веќе подолго време се појавуваат приказни за бременост, глумицата Ева Лонгорија се’ досега остро ги демантирала, а познато е дека за дополнителните килограми го обвинила преголемото конзумирање сирење и вино. Сепак, бидејќи нејзината …

Повеќе »

(ФОТО) Божиќно чудо: Се родило девојче кое е зачнато пред 25. години

Ема како ембрион била замрзната во октомври 1992. година, кога нејзината мајка била стара само 18. месеци. „Тој ембрион и јас можевме да бидеме најдобри пријателки“ рекла Тина. Жена од Тенеси минатиот месец родила бебе од ембрион замрзнат 1992. година. Тина (26) и Бенџамин Гибсон (33) на 25. ноември станале …

Повеќе »