НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Тајзи на оригинален начин ја промовираше „Мој живот“: И’ повторно погодува „во живец“!

Тајзи е еден од најслушаните и најпопуларни македонски изведувачи со чии бројки на прегледи на „Јутјуб“ можат да се пофалат и многу, од него, поуспешни, музичари на Балканот… Плени тоа што Тајзи (Драган Величковски) за скоро секое видео има над 2. милиони прегледи…со што покажува дека го има „она нешто“ …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Уште два месеци до породувањето: Ева Лонгорија во тв шоу открила долго криена тајна!

Ева Лонгорија со сопругот Хозе Бастон го чела првото дете, а до породувањето и останале уште два месеци. Глумицата за гостувањето кај Џими Кимел избрала тесен, бел фустан, кој го истакнал нејзиниот труднички стомак. Носела и наметка во иста боја, а не се откажала ниту од високите штикли. Ѕвездата од …

Повеќе »

(ФОТО) Стасало бебето: Понижената Клои Кардашијан родила девојче

Клои Кардашијан во болница во Кливленд, каде била сместена во средата, родила девојче, а освен членовите на нејзиното семејство, американските медиуми јавуваат дека таму се појавил и нејзиниот дечко, татко на девојчето, Тристан Томпсон Во сенка на големиот скандал кој го потресол семејството Кардашијан, откако се појавиле снимки кои покажале …

Повеќе »

(ФОТО) Не и било лесно: Јована Јоксимовиќ морала да го напушти студиото:„Беше многу страшно, плачев по цел пат…“

Јована и Жељко Јоксимовиќ заедно имаат три деца, а водителката дури сега открива дека во втората бременост морала да се соочи со бројни компликации. Во почетокот на октомври, минатата година, Јована Јоксимовиќ, родила здрави близнаци, но се’ до сега, сопругата на Жељко Јоксимовиќ не зборувала за компликациите со кои се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Топлес инцидент“: Протестантка се обидела да го нападне Бил Козби

Во Филаделфија започнало повторното судење за сексуално злоставување на американскиот глумец и комичар Бил Козби (80) а првиот ден го одбележал инцидент… Жената ја прескокнала оградата и тргнала кон Козби, но полицијата успеала да ја спречи, а потоа и да ја приведе. Судењето на американскиот актер и комичар, 80-годишниот Бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ај Кју“ поздравени со овации во Тел Авив

Дваесет и пет илјади луѓе уживаа во евровизиски рефрени на најголемиот предевровизиски промотивен настан „Israel Calling“… Со спектакуларен концерт на плоштадот Рабин во центарот на Тел Авив вчеравечер заврши третото издание на предевровизискиот промотивен настан „Израел ве повикува“. Според официјалните податоци добиени од организаторот, 25 илјади луѓе присуствувале на ревијалниот …

Повеќе »

Театар Комедија со нов ексклузивитет!

Доколку сте ФАН на Театар Комедија имате привилегија пред сите останати да ги дознавате информациите за нивните активности! Ексклузивна информација за фановите на Театар Комедија, пред останатите!!!! Во сабота 28. 04. 2018 нов, дополнителен термин за ВАРДАРСКИ ПАСТУВИ!!! Резервирајте веднаш на 02 3119990 – 071330233 Резервацијата важи 24 часа!!!!! Односно …

Повеќе »

(ФОТО) Репертоар на Драмски театар од 12. до 14. април

12. април „Секс, дрога и рокенрол“ И така замина револуцијата, нема потреба од зошто и како, просто замина. Се заменија старите идеали за ништо, косите за ништо. Нема романтика во компромисот. Не сакам да се извадам, но нема ни да попувам. Oд попови доста. Oдиме на рационално расудување. Никој веќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонски работи: Свињата им избегала на автопат и…си игра!?

На страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ на Фејсбук можат да се најдат многу интересни видеа и фотки, а за денес го избравме ова… На патот, од Скопје до Охрид, не е назначено на кој дел, свиња избегала од газдата и направила застој. Свињата си шетала по автопатот, се направила колона …

Повеќе »