НАЈНОВО

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркле откриена во креации на Тони Матичевски

Oткако врската со принцот Хари стана официјална, актерката Меган Маркл не престанува да биде во фокусот на вниманието.А, со самото тоа се „претура“ по се’ што досега направила, на секое поле. Вниманието, овој пат го привлече со креациите на познатиот австралиски дизајнер со македонско потекло, Тони Матичевски. Се работи за …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез цел ден се преоблекувала

Во еден ден променила пет аутфити Меѓу славните дами во последно време завладеал еден интересен тренд. Се чини кога сте славни и богати еден аутфит дневно не е доволен, но уште попопуларно е ако тоа го направите пет или шест пати. Неодамна глумицата Кејт Босфорт во ист ден е видена …

Повеќе »

„Црната пантера“ во придружба на мајка и која изгледа како „постара сестра“

Сега знаеме од кого Наоми ги наследила добрите гени. Сите кои нешто значат во модата синоќа биле во Лондон на доделувањето на наградата Fashion. На црвениот тепих во Ројал Алберт Хол прошетале бројни познати фаци, но најмногу внимание привлекла Наоми Кембел и тоа поради својата интересна придружба. 47. годишната „Црна …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е ќерка на Горан Бреговиќ која е плод на бурна љубов пред бракот со сопругата Џенана!

Горан Бреговиќ ужива во бракот со Џенана Суџука со која има три ќерки. Но, познатиот музичар станал татко пред венчавката со манекенката, кога од врската со Јасенка ја добил ќерката Жељка. На Брега во раните дваесетти години му се случила љубов со Јасенка, која се бавела со танц, а раѓањето …

Повеќе »

Тијана проговорила за најголемата глупост која ја направила пред 17. години – а и го променила животот!

Тијана е позната како пејачка со ведар дух, а на снимањето на „ТЛЗП“ најмногу се дружела со Мира Шкориќ, но и дека многу добро се забавува… „Ние две воопшто не зборуваме за естрадата , туку за децата, здравјето…Немаме многу време да ги озборувме колегите и да зборуваме за нив,тоа навистина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трудот и се исплатеше: Едина Муса е 12. во светот со најубаво фитнес-тело

Бившата кошаркарка, Едина Муса, веќе неколку месеци е многу активна во теретаните и вредно тренираше, а трудот очигчедно се исплател… Познатата кошаркарка Едина Муса,која е и познат персонален фитнес-тренер, го освои 12. место на Светското фитнес-првенство во Франција. Годинава Светското првенство во фитнес (2017 IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS) се одржа …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана повторно воодушеви: Не победи, но „ја замолчи“ минатонеделната кавгаџика!

Во синоќешното издание на шоуто ТЛЗП имавме можност да видиме многу спектакуларни настапи, додека некои и тоа како ја изненадија публиката. Победник во 10.тата епизода е Бранислав Лечиќ како Антонио Бандерас од филмот „Десперадо“ и на сцената како латино заводник имаше најдобар настап. Затоа тој ја освои наградата од 1.000 …

Повеќе »

(ФОТО) Лицемерие: Цеца е секси а за Сузана Гавазова се вели „гради на изволте“

За аутфитот на Сузана Гавазова на неодамна одржаниот фолк фестивал „Роса“ во јавноста се направи вистинска сензациа и се’ со коментари во стил дека била многу разголена и ја „надминала Цеца“. И покрај тоа што е мајка на две деца, фолк-пејачката Сузана Гавазова е една од најзгодните пејачки на нашата …

Повеќе »