НАЈНОВО

Зошто, водителката, Милена Антовска го сменила името на ќерката

По три месеци откако се породи, водителка Милена Антовска се појави пред камерите во отворената програма на „Канал 5“ телевизија и кажа дека и’ го сменила името на својата ќерка. Па така сега, тримесечното бебе веќе не е само Лана туку и Марија. „Со Гордан, сопругот, решивме да го смениме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фасцинантна компилација на фотографии од луѓе кои прават луди нешта

Во светот секој ден се случува „некое чудо“ или пак смешно – комична – трагична ситуација која не ретко е забележана со фотопарат. Ви донесуваме фасцинантна компилација од фотографии на луѓе кои прават „луди“ нешта без да расмислуваат за последиците од својот чин. Погледнете:

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Слепо момче воодушевило во „Суперталент“ на хармоника: „Со песната се лекувам од тага“

Во четвртата полуфинална емисија на хрватскиот „Супер талент“ големо финале изборил и’ Павао Аниќ. Слепиот музичар воодушевил со својата воља, истрајност, но и неспорен музички талент. Публиката и жирито „ги купил“ со својата интерпретација на севдалинки благодарение на кои завршил во финалето.Но, признава, дека воопшто не се надевал. Ова момче …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Се облекла“ само во светки: Ким знае како да ја продаде својата козметика!

Ким Кардашиан веќе заработи енормна суми пари благодарение на своите производи кои, верувале или не, се продаваат уште пред да бидат пуштени во продажба! Старлетата во понеделникот најави нов производ кој треба да се појави на пазарот. Таа истиот го додаде во својата колекција на козметика и парфеми. Станува збор …

Повеќе »

(УРНЕБЕСНО ВИДЕО) „Салон хармони“: Прилепчани на гости!

Помладите сигурно не знаат за едни убави времиња кога македонските глумци играа во хумористични серии. Една од нив беше „Салон Хармони“… Видеото е дел од една од епизодите на легендарната ТВ серија “Салон Хармони”, која во неколку наврати се емитуваше на “Македонската радио телевизија”. Секако, главна улога во епизодата имаше …

Повеќе »

(ФОТО) Нова серија – старо лице: Али Неџет од „Јазол“ приватно – тазе женет,екс-кошаркар и модел!

Есента е секогаш период кога на тв екраните стартуваат нови проекти, но најчесто тоа се серии…од турско производство… Деновиве на телевизија Сител започна да се емитува новата турска серија насловена „Јазол“, која уште од самиот старт поради драматичните сцени ги освои симпатиите на публиката. Главната улога ја има актерот Ибрахим …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска се подновила со автомобил од 100.000 евра!?

Додека едни се жалат дека македонската естрада замира, други молчат и си „бркаат работа“. Една од нив е Елена Велевска која воведе некои нови правила меѓу колешките… Факт е дека познатата Елена Велевска е една од најплатените и најбараните пејачки кај нас и воопшто не е случајно што таа секогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не е Бог, но и понатаму е опасен: После Тор станал командос

Она што гледачите ќе ги привлече во филмот „12 strong“ е дека во главната улога се нашол Крис Хемсфорт, кој ја презел улогата на капетанот Мич Нелсон, водач на првата американска единица во Авганистан. Бидејќи 2017. година полека, но сигурно ни се приближува кон крајот, така почнуваат да ни се …

Повеќе »

(ФОТО) Колин Руни:„Не сум глупава што сакам да успее нешто во што верувам!“

Септемвриските „ѓаволштини“ на Вејн Руни придонесоа неговата бремена сопруга, која го чека нивното четврто дете, едно време да го напушти славниот фудбалер…Но, Колин Руни решила со објава на својот Фејсбук профил да открие што навистина планира со бракот… Колин Руни е категорична дека сака да го спаси бракот и вина …

Повеќе »