НАЈНОВО

(ФОТО) Не издржа: Енрике Иглесијас покажа едно од бебињата

Во декември во медиумите се појави веста дека Енрике и Ана станале родители на две деца, близнаци. Бебињата ги добиле имињата Николас и Луси, но сега Енрике на својот профил објавил фотографија од едно од нив. На фотографијата насловена „Моето сонце“ можеме да го видиме малечкото бебе на Енрике, но …

Повеќе »

(ФОТО) Оливер Драгојевиќ прв пат проговорил за состојбата по хемотерапијата и плановите…

По бројните дезинформации околу здравствената состојба на популарниот пејач, Оливер Драгојевиќ,и неговото враќање дома за божиќните празници конечно се огласил и популарниот регионален изведувач… Тој инаку во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на терапија. Балканската музичка легенда Оливер Драгојевиќ …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија која нема да ја заборавите: „За неколку дена ќе морам да го погребам моето прекрасно девојче…а потоа и мојот татко“

Мајка поделила можна фотографија од својата петгодишна ќерка која е болна од рак, како лежи во болнички кревет, а нејзиниот болен дедо седи покрај неа. Али Паркер од Флорида,е мајка на петгодишната Брелин Лауон на кој на 6.декември и е дијагностициран рак на мозокот, дифузен интензичен понтини глиом (DIPG), за …

Повеќе »

(ФОТО) Филм за кралскиот пар: Се снима љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркле!

Популарната кралска романса добива свој филм… Возбудливи вести ги израдувале сите фанови на принцот Хари и неговата свршеница, бившата глумица, Меган Маркле. Продуцентската куќа „Lifetime” прави филм за нивната романса под наслов „Хари и Меган: Кралска љубовна приказна“. Филмот ќе се концентрира на самиот почеток на нивната врска но и …

Повеќе »

(ФОТО) Извлечен добитникот на Citroen C3 Aircross на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24.ти ноември и траеше до 15.ти јануари. 53 дена посетителите на Рамстор мол ја имаа можноста да добијат некој од 110.те кујнски апарати и таблети. Главната награда на „Пазари, Греби, Добиј!“ беше најновиот Citroen C3 …

Повеќе »

Откако слушнал колку многу повеќе заработил Марк Валберг уплатил пари во име на колешката

Се чини дека скандалите околу филмот „Сите пари на светот“ не се намалуваат. Имено, откако Кевин Спејси бил исфрлен од филмот требало да се доснимаат сцени, но не добиле сите исти хонорари. Во јавност се појавиле детали од дополнителното снимање сцени за филмот „Сите пари на светот“ откако Кристофер Плумер …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп повторно ја „понижил“ Меланија: Со синот ја оставил да накисне на дождот!

Трамп повторно го покажал својот егоистичен карактер. По малото смирување околу „недоразбирањата“ со сопругата, американскиот претседател повторно направил гаф со кој ги понижил сопругата Меланија и синот Барон… Претседателот Доналд Трамп ги оставил својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон, за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во …

Повеќе »

(ФОТО) Сашо Тасевски: „Не се спуштам на пиљарското ниво на Ефтов“

По  интервјуто во емисијата „Во Центар“ на Васко Ефтов, за време на кое актерот и директор на Драмски театар, Сашо Тасевски стана и си замина, подоцна тој соопшти зошто го прекинал разговорот. „Моите пријатели очекуваат моја реакција за интервјуто кај Ефтов. Преќутев не зашто немав што да му кажам, туку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Амди Бајрам дошол како султан на „Ромски бал“

Во хотелот „Александар Палас“ и годинава се одржала традиционалната манифестација „Ромски бал“. Најголемо внимание меѓу присутните гости привлекол, како и секогаш, пратеникот Амди Бајрам. Тој на балот дошол облечен како султан, со наметка, златна капа и придружба, со мажи кои беа облечени исто како него, но со сини капи и …

Повеќе »