НАЈНОВО

(ФОТО) Најемотивна фотографија на денот: Принцезата Шарлот се расплакала на погребот на кралицата

СЕДУМГОДИШНАТА принцеза Шарлот се расплакала на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@theroyalhouseofwales) Принцезата станала многу емотивна кога се преместувал ковчегот на кралицата. Ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон. Шарлот присуствуваше на погребот заедно …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл не можела да ги задржи солзите додека го носеле ковчегот на кралицата

МЕГАН МАРКЛ изгледала уништено на денешниот погреб на кралицата Елизабета Втора. Гледајќи како го носат ковчегот на кралицата од Вестминстерската опатија, Меган Маркл пуштила солза, која потоа ја избришала, а моментот го снимиле фотографите. Исто како принцот Едвард, кој седел пред неа, Меган не можела да ги задржи солзите за …

Повеќе »

(ФОТО) Меган на погребот го тешела скршениот Хари, црквата ја напуштиле држејќи се за раце

МЕГАН МАРКЛ го тешела принцот Хари додека тој се борел со солзите за време на последното испраќање на кралицата Елизабета. На крајот од верската церемонија, парот излегол држејќи се за раце, а многу луѓе на интернет не го криеле воодушевувањето за тој емотивен момент. „Прекрасно е што Хари секогаш ја …

Повеќе »

Омилената снаа на Елизабета и нејзиниот сопруг плачеле на погребот на кралицата

ПРИНЦОТ ЕДВАРД, најмладиот син на Елизабета и неговата сопруга Софи Весекс не можеле да ги задржат солзите на погребот на кралицата. Солзите тајно ги бришеле со марамчиња, а Едвард подоцна со прстите, на кои имал бели ракавици. Уште неколку пати, и откако сите седнаа да ги слушаат говорите, принцот Едвард …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИНТЕРНЕТ ГОРИ: Британците забележале нешто чудно на ковчегот на кралицата за време на ТВ пренос

Гледачите на ТВ преносот од погребот на кралицата Елизабета во еден момент вниманието го одвлекол пајак кој некако завршил на погребниот ковчег, поточно на пораката што на него ја оставил кралот Чарлс. Сцената е снимена додека војската го носела ковчегот во Вестминстерската опатија. – Ова е најсреќниот пајак на светот, …

Повеќе »

ДЕНЕС ПОЧНУВА „КУЌЕН ПРИТВОР“, ПРВАТА СПИН ОФФ СЕРИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Новата играна серија „КУЌЕН ПРИТВОР“, која е првата спин-офф серија во македонската ТВпродукција, конечно ќе ја доживее својата премиера, и тоа вечерва во 20:15 часот на Првиотпрограмски сервис при МРТ, а публиката ќе има можност да ги погледне првите четири епизодипредпремиерно на стриминг платформата GLEY. По исклучителниот успех на „Преспав“, …

Повеќе »

Говедски колаген, протеин во сврзното ткиво на телото, кој обезбедува еластичност на кожата и јачина на ‘рскавицата и коските!

Свеста за грижата за себе никогаш не била на повиско ниво! Денес се повеќе зборуваме и се информираме како да постигнеме поголема еластичност на кожата, одржување на поздрави нокти, поздрава коса, како да ја вратиме “енергијата” во зглобовите и колената.Кога сме во такво расположение прва асоцијација ни е Колагенот! „Комплексен …

Повеќе »

МЗ: Регистрирани се (од 16.09 до 18.09.2022) 173 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 – Пријавени се 3. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 16.09 до 18.09.2022): Направени се 1.216 тестови, а регистрирани се 173 нови случаи на КОВИД-19: Скопје –123, Битола – 16, Кавадарци – 7, Прилеп – 6, Велес – 4, Куманово, Охрид и Штип …

Повеќе »

НАДЕЖ ЗА СВЕТСКАТА НАУКА: ЕМА ДОНЕВ, МЛАДАТА НАУЧНИЧКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО САКА ДА СТАНЕ АСТРОФИЗИЧАРКА, А СИТЕ НИЕ МОЖЕМЕ ДА И ПОМОГНЕМЕ ВО ОСТВАРУВАЊЕ НА НЕЈЗИНИТЕ СОНИШТА

https://server2.global-net.com.mk:2083/cpsess4589929706/frontend/paper_lantern/email_accounts/index.html#/list Македонското девојчево овој момент е во самата завршница само со натпреварувач од Северна Америка, а гласањето трае уште 2 дена! Тинејџерските години се период на разни предизвици, но и на важни животни одлуки, како што е и одговор на прашањето“Што сакам да бидам кога ќе пораснам?“. Некои ја носат …

Повеќе »