НАЈНОВО

Какво време не очекува до крајот на ноември?

Зимата полека се приближува,иако тоа не го почувствувавме овие денови, кога температурите се до 20. степени, а наизменично се менуваат сончеви периоди со облачните… Сепак кон средината на месецот, времето ќе се промени. Па така викендот на 16 и 17 ноември температурите нема да се качат над 7. степени а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снегот донел големи проблеми во Франција: Едно лице починало, патиштата се блокирани, школите затворени – 200.000 домаќинства останале без струја!

Околу 200.000 домаќинства во Франција останале без електрична енергија по обилните снежни врнежи во регионот Рона-Алпи а еден возач загинал после пад на дрво. Сообраќајот е отежнат на неколку железнички и патни правци. Ситуацијата постепено се подобрува, но во 20. часот по средноевропско време, сè уште има 190.000 домови без …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГРАД КОЈ ИСЧЕЗНУВА: Венеција под вода – ова не е видено од 1966. година – затворен Плоштадот Свети Марко но најлошото допрва доаѓа!

Централниот плоштад Свети Марко во Венеција бил поплавен и затворен за туристите, додека водата ги поплавила продавниците и хотелите во тој италијански град. Локалните власти соопштија дека плимата достигнала 154 см, нешто под очекувањата, но 70% од градот сè уште е под вода. Најлошите поплави во Венеција во последно време …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа мајка ќе ги загуби забите и ќе ослепи за да мине што повеќе време со децата!

Мајка која боледува од карцином решила да го издржи губитокот на видот и горните заби заради радиотерапија, само за да може да помине малку повеќе време со своите деца. На 37.годишната Кери Борлеис лекарите после прегледот ја испратиле дома, и покрај тврдењето дека нешто и го блокирало носот. Шест месеци …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја земала виолината и почнала да свири: Минувачите не можеле да веруваат во тоа што го слушаат!

Десет годишната музичарка Каролина Протсенко ја земала виолината и почнала да свири на улица, а минувачите не можеле да веруваат во она што го слушаат. Каролина Проценско е талентирана американска виолинистка која се здобила со огромна популарност обработувајќи добро познати песни кои ги објавува на социјалните мрежи. Таа започнала да …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) ДОКТОРИ ЗА ПРЕПИШУВАЊЕ: Некои ученици ќе направат се’ да не учат – погледнете ги најинтересните обиди за препишување!

Има луѓе кои едноставно се одлични во препишување… Се водат со онаа – зошто да учат кога можат да стасаат по покус пат. Погледнете, во нашата Галерија, на какви се начини учениците се обидуваат да препишуваат:

Повеќе »

(ФОТО) Антонио Јанковски – човекот кој беше изманипулиран и злоупотребен од Боки 13 вели: „Фала му на Господ, правдината доцни ама стаса!“

Не се вели бадијала дека животот е тркало – час сте горе, на врвот, а во миг можете да бидете на дното…А, се чини дека токму тие зборови најдобро ја објаснуваат некогашната ситуација помеѓу познатиот готвач Антонио Јанковски и тогашниот претседател на Меѓународниот сојуз… Пред две години Антонио беше во …

Повеќе »

(ФОТО) БРАВО за Пепа Димитрова: Со цвеќе ги пополнила дупките по скопските улици – можеби сега градските татковци ќе се сетат дека треба да се гледа и сработи!

За неа се говори дека е жена од акција а тоа со својот последен потег и тоа како го потврди. Пејачката револтирана од дупките кои зјаат по скопскиот асфалт, а секојдневно стануваат се подлабоки и поопасни за учесниците во сообраќајот, решила да им покаже на општинските власти што им е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тригодишното девојче кое ја запознава својата новородена сестра ќе ги стопи дури и’ најтврдите срца

МОМЕНОТ кога тригодишната Моли се сретнала со нејзината новородена сестра Кора, ги стопило и најтврдите срца. Мајката Хедер Конли на социјалните мрежи го објавила моментотод болницата, кога ги запознала двете сестри. Моли ја земала Кора во прегратка, нежно и го галела лицето, ја бакнала и и’ рекла: „Ти само што …

Повеќе »