ФИТ

Брзо топење со данската диета

Се препорачува оваа диета да се почне во недела. Трае 13. дена и, според искуствата на тие што ја применувале, се губат и до 20. килограми, но е мошне тешка и секој организам не ја поднесува подеднакво. Затоа, не применувајте ниеден режим на исхрана или диета без консултација со лекар. …

Повеќе »

(ФОТО) Вистината за хроно исхраната: Здрава диета која ја освои Македонија

Јадете колку сакате, а слабеете и „пукате“ од здравје. Да, тоа е хроно исхраната, а клучот е во правилото комбинирање на продуктите. Резултатите се гледаат бргу. Откако во 2003. година доктор Ана Гифинг ја осмислила и патентирала хроно исхраната, тој режим станал неверојатно популарен. Во регионот, но последните години и …

Повеќе »

Дознајте ги сите предности од изведувањето клекнувања

Кога правите клекнувања, не само што го подобрувате тонусот и изгледот на нозете и задникот, туку и грбот и стомачните мускули, кои мораат да бидат цврсти за време на нивното изведување. Кога наредниот пат ќе помислите на прескокнување на клекнувањата сетете се на овие работи. 1. Го подобруваат изгледот на …

Повеќе »

Со оваа диета за 24 часа ќе се ослободите од токсините и израмните стомакот

Освен што ќе имате рамен стомак (секако доколку немате голем вишок килограми) за 24. часа, овој режим ќе ве исчисти од сите токсини. Ако наскоро имате некоја забава, настан или венчавка, а треба да го носите својот омилен фустан, мрсните талози на стомакот се нешто најлошо што може да ви …

Повеќе »

Диета Ефектно: 5 кг. помалку за седум дена

Оваа диета трае седум дена и се препорачува на оние кои треба да истопат 3 до 5 килограми за кусо време. Не е препорачлива за подолг период бидејќи не е едноставна за држење.Но, доколку стриктно се придржувате кон наведениот план на исхрана за седум дена можете да истопите цели 5 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ако сакате совршено рамен стомак испробајте ги овие одлични вежби

Станува збор за вежби кои можете да ги правите дома додека гледате телевизија. Многу се едноставни и лесни, а ефектот е фантастичен. Со малку труд ќе имате стомак за каков сте сонувале Рамен стомак, каков што гордо претствуваат многу познати жени можете да имате и вие ако одвоите 10. минути …

Повеќе »

Како брзо да се истопи салото под рацете?

Вежби и инструкции Со редовно вежбање и правилна исхрана човек може да се ослободи од непотребната маснотија. Меѓутоа, има места кои едноставно многу тешко ги акумулираат мастите. Над надлактиците се наоѓа токму една таква област која ја содржи т.н. „тврдоглава маснотија“. Многу жени често се борат со маснотии под рацете, …

Повеќе »

Рецепт за супер напиток кој бргу ја топи маснотијата од стомакот

Резултатите се гледаат веќе за една недела,а станува збор за напиток кој, освен што ги топи маснотиите, делува одлично за вашето здравје бидејќи е преполн со антиоксиданси, влакна, витамини… Сакате да се ослободите од „појасот“ на стомакот тогаш посегнете по напитокот кој е многу лесно да се направи, а помогнува …

Повеќе »

(ФОТО) 7 хранливи оброци: Диета на Клои Кардашијан

Нејзината исхрана се состои од седум хранливи оброци кои на телото му обезбедуваат доволно витамини и минерали, и напоредно го забрзуваат метаболизмот. Клои Кардашијан со години водела битка со килограмите, а во моментот кога сакала конечно да направи нешто по тоа прашање ангажирала тим нутриционисти. Светски диететичари и одредиле конкретен …

Повеќе »