ФИТ

Со оваа „Американска диета“ без проблеми ќе ги истопите одвишни килограми!?

Ако од исхраната се исклучат јаглехидратите ќе го поттикнете организмот да се исчисти од наталожените масни наслаги. Оваа диета не пропишува конкретни оброци, ниту пак има потреба да ја мерите храната што ја консумирате. Што е најважно од се – нема да се чувствувате гладни! Таканаречената „Американска диета“ се заснова …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата ѕвезда на филмови за ворзасни признала:„Диетата нема се да поправи!“

Од април ослабнала вкушно 36. килограми, а тврди дека за се е заслужна кетогената диета со која повремено практикувала и пост. Најпознатата порно глумица водела битка со килограмите, а својот изглед конечно го доведе во посакуваната форма, па се пофали на социјалните мрежи. Џена Џејмисон (44) била „жена од соништата” …

Повеќе »

(ФОТО) „Чиста“ диета: Како до Нова година да загубите 3. – 4. килограми?

Кога зборуваме за губењето килограми прво што ни паѓа на памет е чувство на глад и вежбање. Таканаречената „чиста“ диета е нешто сосема друго, а освен губењето килограми гарантира бројни друго поволности поради кои ќе се чувствувате подобро. Иако за губењето килограми потребно е пред се’ здраво да се храните …

Повеќе »

Секое утро половина килограм помалку: Чаша од овој сок пред спиење и до Нова година омилениот фустан „ќе ви биде точен“

Ќе исчезнат и’ течностите и надуениот израз на лицето… За да му помогнете на организмот да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете и со тоа го забрзате метаболизмот потребно е да направите неколку работи. За почеток неколку часови пред спиење немојте ништо да јадете, а потоа непосредно …

Повеќе »

(ФОТО) Диета на нутриционист со која 100% за три недели губите 10% од телесната тежина

Новогодишните празници само што не дошле, но сеуште има време да најдете диета со која ќе симнете неколку килограми кои ве мачат. Денеска ви ја препорачуваме диетата препорачана од нутриционист… Количествата на храна не се ограничени но познато е дека колку помалку се јаде повеќе се слабее, секако со соодветна …

Повеќе »

(ФОТО) Има дури 5. зачини поради кои вашиот стомак ќе биде порамен од било кога!

Баш овие денови (повторно) сте планирале да почнете диета и да ја промените исхраната? Сите знаеме и таков план ни е добро познат, а доста демотивира кога ќе се сетиме дека килограмите нема да се истопат само благодарение на нашата желба за промени. За тоа е потребно многу работа, а …

Повеќе »

(ФОТО) Имал 185. килограми а сега е тренер: „Јадев осум сендвичи со сланина дневно!“

47. годишниот Ралф Лоулес за две години ослабнал неверојатни 107. килограми. Бил тежок 187. килограми, се прејадувал со осум сендвичи со сланина во текот на денот, а потоа одлучил да направи промена. Откако 15. години не бил во врска, ја променил својата рутина. Денес е тешок 78. килограми и станал …

Повеќе »

Тренер открива колку често треба да одите ако сакате да ослабнете!

Ако само што сте започнале да вежбате морате да знаете дека е можно да ги согорувате и мрсните наслаги и да слабеете на наједноставен можен начин – со одење. Многумина се прашуваат колку е потребно да се оди за да се видат резултати. На тоа прашање одговорила тренерката Ана Викториа. …

Повеќе »

(ФОТО) Идеална диета за оние кои најтешко слабеат: Килограмите се топат како од шега – само секој ден почитувајте го менито!

Зелената диета ги топи килограмите на оние кои најтешко слабеат. Главни намирници потребни за оваа диета се овошје, зеленчук и интегрални житарки. Витамини, минерали и останати нутриенти, со кои е богата храната која мора да се конзумира во оваа диета, го ослободува организмот од токсини и овозможува здраво слабеење. секој …

Повеќе »