ФИТ

(ФОТО) 12. луѓе кои за една година се промениле до непрепознатливост

Со цел да ги ѕагубат одвишните килограми повеќето луѓе с еобидуваат помалку да јадат и да вежбаат, но некои со преголемата тежина се борат цел живот и само стручњаци можат да им помогнат. Bright Side собрал фотографии од луѓе кои учествувале во документарното шоу „Мојот дебел живот“ (My 600-lb Life), …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕСНО ДО СОВРШЕН СТРУК: Придржувајте се до овие 4 правила и ќе имате стомак рамен како даска!

Ова се основни фази низ кои секој мора да мине ако сака да ги загуби одвишните сантиметри околу својот струк. Секоја жена сака да има обликуван стомак и тенок струк, но на многумина тоа не им успева. Доколку ви е цел за кусо време да го доведете струкот до совршенство, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАНСФОРМАЦИЈА – Баба (73) поради дебелина имала висок притисок и холестерол: Ослабнала 30. килограми и повеќе не пие лекови!

Џоан Мекдоналдс (73) од Канада јадела во големи количества за да избега од проблемите во бракот. Имала 90 килограми и мака мачела со артритис, висок притисок и холестерол. Имала операција на тумор во стомакот кога била во педесеттите години, а потоа и операција на коленото, после што едвај се качувала …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕДНА БИВША ПРВА ДАМА – Мишел Обама покажала што прави во недела: Луѓето не можат д аповеруваат какв мускули има!

Сопругата на поранешниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама, неколку пати покажала дека има мускулести раце. Сепак, она што не го знаевме беше дека тоа важи и за нејзините стомачни мускули. Поранешната прва дама за прв пат покажала дека нејзините бицепси имаат конкуренција. На Инстаграм таа откри што прави во …

Повеќе »

Намалена, нормална или зголемена телесна тежина? Откријте го вашиот индекс на телесна маса!

Не постои лице на кое не му е важно дали има идеална телесна тежина. Разликата е единствено во тоа што некои внимаваат повеќе, а некои помалку, но сепак, желбата за вита линија е присутна кај секого. Вежбите и здравата и балансирана исхрана се само дел од активностите што ги применуваме …

Повеќе »

Пет минути во денот се доволни за „убиствен стомак“ на кој сите ќе ви завидуваат!

Стомачните мускули се веројатно најпопуларната вежба за совршен и вајан стомак. Секако, постојат и варијации на оваа вежба кои ќе го активираат секој мускул во телото, а тренерот и стручњак Аугуста Вудс дава совети како да изградите совршени стомачни мускули на кои сите ќе ви завидуваат, пренесува порталот Coach. Оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Тренерот на Џенифер Анистон на глумицата на Инстаграм и посакал добредојде со фотка од бокс

Џенифер Анистон конечно се придружила на Инстаграм и со првата фотка со „пријателите“ веднаш го урнала интернет. Многу колеги глумци,познаници и фанови на таа социјална мрежа и посакале добредојде , а меѓу нив и нејзиниот тренер Лејон Азубулике. Тој објавил досега невидена фотка од еден нивен заеднички тренинг со која …

Повеќе »

(ФОТО) Елизабет Харли повторно во бикини ја „кренала температурата“ на Инстаграм

Многумина веќе облекле неколку слоеви облека, а Елизабет Харли продолжува да им се инаети на ладните есенски денови. И понатаму носи бикини во кои ја открива својата вита линија, рамен стомак и цврсти раце. View this post on Instagram My favourite #LaurenBikini @elizabethhurleybeach in our #mallorca boutique and at ElizabethHurley.com …

Повеќе »

(ФОТО) Таен рецепт за слабеење: Здравје и топење килограми!

Џон Кристофер советува да ја користите оваа храна секој ден за да бидете здрави… Магдоносот е широко користен во готвењето и едноставно обожаваме да го додаваме во супи и салати. Можеме да го јадеме скоро секој ден, но во мали количини. Еден од најдобрите начини да изгубите тежина е со …

Повеќе »