ФИТ

Пет минути во денот се доволни за „убиствен стомак“ на кој сите ќе ви завидуваат!

Стомачните мускули се веројатно најпопуларната вежба за совршен и вајан стомак. Секако, постојат и варијации на оваа вежба кои ќе го активираат секој мускул во телото, а тренерот и стручњак Аугуста Вудс дава совети како да изградите совршени стомачни мускули на кои сите ќе ви завидуваат, пренесува порталот Coach. Оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Тренерот на Џенифер Анистон на глумицата на Инстаграм и посакал добредојде со фотка од бокс

Џенифер Анистон конечно се придружила на Инстаграм и со првата фотка со „пријателите“ веднаш го урнала интернет. Многу колеги глумци,познаници и фанови на таа социјална мрежа и посакале добредојде , а меѓу нив и нејзиниот тренер Лејон Азубулике. Тој објавил досега невидена фотка од еден нивен заеднички тренинг со која …

Повеќе »

(ФОТО) Елизабет Харли повторно во бикини ја „кренала температурата“ на Инстаграм

Многумина веќе облекле неколку слоеви облека, а Елизабет Харли продолжува да им се инаети на ладните есенски денови. И понатаму носи бикини во кои ја открива својата вита линија, рамен стомак и цврсти раце. View this post on Instagram My favourite #LaurenBikini @elizabethhurleybeach in our #mallorca boutique and at ElizabethHurley.com …

Повеќе »

(ФОТО) Таен рецепт за слабеење: Здравје и топење килограми!

Џон Кристофер советува да ја користите оваа храна секој ден за да бидете здрави… Магдоносот е широко користен во готвењето и едноставно обожаваме да го додаваме во супи и салати. Можеме да го јадеме скоро секој ден, но во мали количини. Еден од најдобрите начини да изгубите тежина е со …

Повеќе »

Диета на славниот доктор Мозли: Без одрекување загубете 10. килограми за три недели!

Тој знае како на најбрз начин да се ослободи од сите дополнителни килограми Д-р Мајкл Мозли открива план за исхрана кој ќе ви помогне да изгубите 5. до 10. килограми за три недели. Настрана од губење на тежината брзо, никогаш нема да се чувствувате гладни. Диетата наречена „Fast-800“ (Брза 800) …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ВЕРУВА КОЛКУ ГОДИНИ ИМА ОВАА БАБА:„Мажите се изненадуваат кога ќе ме видат!“

Бабата на четири внучиња. Алејандра Лабастидо-Шапиро, изгледа толку младо што многумина мислат дека таа и нејзината 32. годишна ќерка се всушност сестри. Благодарение на родителите кои ја едуцирале за здравата исхрана, 55. годишната жема на ваквиот начин на исхрана е посветена уште од својата десетта година. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ТАА НАЈДОБРО ЗНАЕ – За потребните на разни улоги драстично ја менувала „килажата“: Рене Зелвегер го открива најкусиот пат до идеална линија!

Ако некој знае како се доаѓа до топ форма, тогаш тоа е токму таа… Поради улогите, таа честопати мораше да се здебелува, но секој пат успеваше да ја врати својата оригинална тежина со голема брзина. Рене Зелвегер открива кој е најдобриот и најбрзиот пат до идеалната линија. View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ ИЛИ СМРТ – ТРЕНЕРОТ МУ ЗАБРАНИЛ „брза храна“: А, како изгледа денес е вистинско чудо!

Промената не е лесна за спроведување, дури и за навиките кои се лоши за здравјето. Но, промените исто така не доаѓаат преку ноќ. Овој човек тежел 230. килограми, а неговиот живот бил во опасност поради неговата тежина. Затоа осе фрлил на работа. Дарен „Дибси“ Мекклинток има 27. години, од Англија …

Повеќе »

(ФОТО) The Rock можеби носи розова маичка но во неа ги открива сите свои адути!

НАЈПЛАТЕНИОТ гкумец на светот е познат по своите јаки мускули, а тоа и не е чудно бидејќи никогаш не запира. Двејн Џонсон попознат како The Rock,вели дека неговиот живот е теретаната, односно „железниот рај“. Тренира секој ден во неделата, а на неколку локации изградил сопствена теретана за да секогаш може …

Повеќе »