фитнес

(ВИДЕО+ФОТО) Не можел да се движи од дебелина: За само 5. месеци симнал 42. килограми и почнал да се дружи со своите три сина!

Џеремаја Питерсон, татко на три деца, успеал за само пет месеци да ослабне 42. килограми. View this post on Instagram The truth of the matter is we are in a place of transformation. Transforming is nothing to be ashamed of. Because if we are not in a place of transition…Then …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е најстара инструкторка по јога:„Во 101. година сум и не се откажувам!“

„Не се сметам за чудо. Секое утро кога ќе се разбудам гледам во сонцето и си велам: ‘Ова ќе биде најдобар ден во мојот живот, и биднува’, секогаш е така“, вели оваа ведра бабичка. Пред неколку години светските медиуми се распишувале за виталната Тао Порчон – Линч од предградие на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Работела како готвачка а поради овие фотки објавувани на интернет заработува милиони!

После повредата на колено на кошарка, Австралијанката, Џем Волфи, „се лекувала“ во теретана. Почнала да објавува фотографии и снимки на Инстаграм, а сега ја следат повеќе од 2,5 милиони луѓе… Австралијанката Џем Волфи (27) е бивша готвачка. Средното училиште го напуштила за да работи по 70. часа неделно во кулинарството, …

Повеќе »

И’ тоа е телесна активност: Знаете ли колку калории трошите додека водите љубов?

Дали некогаш ве интересирало колку калории сте потрошиле за време на сексуалниот однос? Благодарение на студијата од 2013. година, објавена во списанието PLoS ONE, и тој податок е достапен.Научниците од Универзитетот во Монтреал побарале 21. хетреросексуални парови на возраст од 18. до 35. години да водат љубов еднаш неделно во …

Повеќе »

(ФОТО) Софија Рајовиќ: Пробајте ја мојата супер диета – 8. до 12. кг. за еден месец

Таа е убава и атрактивна. Единствена мана и е што често мака мачи со килограмите. Зошто? Затоа што покрај глумата сака слатки. За среќа, пронашла диета која „може да ја преживее“. Доста е едноставна. Трае еден месец и суштината е да не се мешаат скроб, јаглени хидрати и протеини, а …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот глумец се подготвува за нова улога и изгледа појак од било кога!

35. годишниот Британец, Хенри Кавил, познат како човек од челик кој се прослави со улогата на Супермен, тренинзите ги подигнал на ново ниво. Имено, наскоро ќе се појави серијата „The Witcher” во која Кавил ја толкува главната улога. Неговиот тренер, Дејв Риенци, кој е воедно и заслужен за формата на …

Повеќе »

Лекар открил трик со помош на кој може да слабеете дури и ако цел ден седите

Не знаете како да се натерате на повеќе движење, активности, а конечно и во губењето килограми? Освен што за почеток морате да пронајдете волја за менување на животните навики постои едно едноставно движење кое може да ви помогне конечно да се придвижите. Лекарот Џон Мортон, кој е стручњак за слабеење …

Повеќе »

180 минути ПИЛАТЕС дружење со FIT ONE!

Во недела (27 Јануари) од 17:00 до 20:00ч., фитнес клубот Фит Оне ве кани на бесплатно вежбање, 180 минути ПИЛАТЕС дружење во Фит Оне Центар! Вежбањето пилатес е здрава инвестиција, не само за вашиот изглед, туку и за вашето здравје. Па во продолжение наведуваме само дел од многубројните бенефити од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ева Лонгорија ги открила вежбите благодарение на кои изгледа како пред породувањето!

Само седум месеци од раѓањето на првото дете глумицата се вратила во старата форма. Секако, ако сте се надевале дека фантастичните резултати ги остварила на лесен начин баш мораме да ве разочараме. Тоа не се случило благодарение на некаква волшебна формула или исклучиво добра генетска предиспозиција. View this post on …

Повеќе »