диети

(Рецепт) Чај за слабеење од македонски билкар: За 2. месеци намалување и до 20. килограми!

Често посегнуваме по нешто популарно без да знаеме дека лекот ни е во близина…Рецептот за чај за слабеење на Мартин Најдовски од Велес е едноставен и се подготвува од секојдневни состојки и секому е достапен… Мартин Најдовски од Велес е познавач на билките и веќе повеќе години се занимава со …

Повеќе »

(ФОТО) Адел во спортско издание ја покажала витата фигура

Адел не се огласува, но затоа медиумите во САД и Велика Британија постојано пишуваат за нејзината неверојатна трансформација. Пред само еден месец, таа се појави на плажа со својот син, покажувајќи колку е тенка. Позната по своето полно тело, пејачката со раскошен вокал успеа да шокира дел од јавноста и …

Повеќе »

(ФОТО) Елизабет Харли со жешка фотка покажала дека е фит како 20. годишна девојка

Елизабет Харли (54)  скоро секој ден објавува фотографии во бикини. Затоа решила своите обожаватели да ги израдува со жешка фотка за Денот на вљубените. Познатата актерка избрала корално бикини а рамниот стомак го ставила во преден план. „Среќен Денот на вљубените“, им посака на следбениците со емотикон срце. Се разбира, многумина …

Повеќе »

(Рецепт) Чудотворен лек против дебелината (но и за машки проблеми) сепак постои: Вака се подготвува!

Циметот содржи голем број на хранливи материи, есенцијални масла, калциум и растителни влакна. Но, она што е чудесно за него е што тој ни помага да изгубиме на тежина и да останеме здрави. Лековити својства на цимет: 1. Влакна од цимет помагаат во нормализирање на столицата: отстранување на запек и …

Повеќе »

(Рецепт) СУПЕР НАПИТОК – Кога оваа состојка ќе ја додадете во вода настанува најмоќен сојузник на витката линија: За 7. дена ќе забележите видно топење на мрсните наслаги!

Водата и ѓумбирот се моќна комбинација за здравјето… Сигурно сте чуле барем еднаш дека некој го спомнал овој зеленчук и колку е добар за многу здравствени проблеми. Тој е одличен лек за мачнини и повраќање во бременоста. Горчливиот корен влијае на варењето и го забрзува и затоа е вистински сојузник …

Повеќе »

(Рецепт) Нутриционистка открива:„Ако вака пиете зелен чај, ќе ги истопите мрсните наслаги!“

Дознавме како да го пиеме овој пијалок и воедно да слабееме Познато е дека зелениот чај има здравствени придобивки, а докажано е и дека помага во губење на тежината. Сепак, она што е важно е во каква форма и како го консумираме. Постојат различни производи кои содржат зелен чај, од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Диета со варени јајца: 10. килограми помалку за 14. дена

Bright side објави диета со која тврдат дека за 14. дена можат да се истопат и 10. килограми, но има неколку едноставни правила… Во текот на диетата која има малку намирници потребно е да се пијат 8. до 10. чаши вода, за да се ослободите од токсините во телото и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАЈВАНСКАТА БАБА ГО ОСВОИЛА СВЕТОТ: Има 63. години и изгледа ФАНТАСТИЧНО!Нејзината тајна е во СУПА – ја јаде секое утро!

Тајванската актерка, пејачка и телевизиска презентерка Чен Мејфен последниве денови привлече големо внимание од светските медиуми. Имено, на многумина не им е јасно како Чен изгледа толку добро, како воопшто да не ’старее’. Оваа Тајванка има 63. години, а изгледа барем двапати помладо, велат нејзините фанови. Имено, Чен неодамна на …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена тајната на добриот изглед на Жизел Бундцхен: Благодарение на овој режим таа има совршена фигура!

Нејзиниот изглед е совршен со години, а многумина се прашуваат како и успева… Жизел Бундхен е некој кој што со својот изглед остава без здив, а нејзините совршени димензии на телото се она на што и завидуваат жените ширум светот. Ако сакате тело како нејзино, прочитајте го следниот текст. Ви …

Повеќе »