Болна исповед на Цеца за Тоше: И денес плачам кога ќе го слушнам неговиот глас

Таа раскажала за нивното дружење, за неговиот живот, но и за трагичната смрт.
„Тоше беше прекрасно момче, посебен човек. Сите останавме без тој ангелски глас, човек, голем хуманист. Кога слушнав за трагедијата бев шокирана буквално“ рекла Цеца како и дека се сеќава на последниот ден кога го испратила засекогаш.
Кога слушнав за трагедијата бев буквално шокирана. Една младост згасната за миг- рекла Цеца во една прилика и додала:
„Го испратив до вечното почивалиште, но тој сеуште живее во нашите срца, преку неговите песни“ додала рекла Цеца.

Еве како изгледал нивниот последен поздрав:


 


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„За кого како“ нова песна и спот на скопскиот бенд „Преку Ред“

„Преку Ред“ се млад рок бенд од Скопје формиран во 2019. Членови се Антони Анев …