Болна исповед на Цеца за Тоше: И денес плачам кога ќе го слушнам неговиот глас

Една младост,згасна за миг а празнината која остана сеуште се чувствува.
Неговите колеги и пријатели ни ден денес не може да се помират со фактот дека повеќе го нема, а една од нив е и Цеца, која го испратила Тоше до вечното почивалиште.
Дека тешко и падна оваа трагедија се гледае и по нејзиното лице, додека низ солзи се простување од својот помлад колега.
Светлана Цеца Ражнатовиќ на десетгодишнината од смртта на Тоше Проески, со голема болка зборува за нивното пријателство за кое вели дека го обележале само убави моменти.
„Тоше е присутен во сите нас благодарение на својата музика. И денес плачам кога ќе го слушнам неговиот глас“ рекла Цеца за српските медиуми.

Текстот продолжува на следната страна


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашата позната пејачка Маја Оџаклиевска

Маја Оџаклиевска е родена на 21 април 1954 година во Скопје. Таа е позната македонска …