Avtor Ekran

Зошто на мажите им е важно колку партнери жената имала пред нив?

Иако мажите се сексуално повеќе либерални, сепак нив им е важно со колку мажи девојката имала претходно секс. Порано сексот за една ноќ бил ендемски феномен, но денес луѓето целосно го прифаќаат. Направено е истражување во кое на мажите им е поставено прашањето дали и колку им е важна бројката …

Повеќе »

Пози и гестови кои ве прават непривлечни

Говорот на телото во многу ситуации е поважен од шминката, облеката, па дури и зборовите. Преку него луѓето најлесно формираат слика за нас. Па, ако се водите по навиките на шармантните и секогаш привлечните луѓе, ќе откриете дека тие никогаш не ги практикуваат следниве 12 пози и гестови: 1. Раката …

Повеќе »

(ФОТО) Мик Џегер не запира: Најновата девојка, која му го освоила срцето, има само 22. години!

Фронтменот на познатата група Ролинг Стоунс, Мик Џегер (74) е познат по тоа дека е голем љубител на жените и тоа на многу помлади жени. Светот го здрма веста дека 43. години помладата балерина Мелани Хамрик му родила дете на познатиот рокер со што станал татко на осум деца. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно изненади: Роналдо во живо на фановите им го соопштил името на ќерката!

Кристиано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете. Perfect pic 🙌🏽🔥 A post shared by Cristiano Ronaldo Junior ♕ (@cristiano.ronaldo.jrr) on Oct 29, 2017 at 6:48am PDT Kisses 😘 A post shared by Cristiano …

Повеќе »

Утре е Свети Лука: Светец кој лекува душа и тело

Утре на 31.ви октомври се празнува Свети Лука, заштитникот на медицината, лекарите но и основачот на иконописот. Свети Лука е еден од првите проповедници на христијанството, современик на Исус Христос. Еден од најпочитуваните заштитници на лекарите и многу семејства го слават, а во народот тој ден е познат и како …

Повеќе »

(ФОТО) Машка страна на приказната: „Да се биде без деца е тагување без смрт!“

Многумина од нив многу ги боли кога други луѓе ги гледаат сомнително – како со нив нешто да не е во ред поради тоа што немаат деца. Неколку мажи откриле колку е тажен животот без деца… Дури 25. отсто од мажите постари од 43. години немаат деца, и околу 20 …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најпознатите холивудски мажишта се маскирал во девојче, можете ли да го препознаете?

На забавните преобразби кои ги донесува Ноќта на вештиците не се имуни ниту богатите и славните. Додека овие денови сведочиме за бројни помалку или повеќе успешни маски кои бројни славни одлучиле да ги покажат на разни холивудски случувања, една од најзабележителните е онаа на Брус Вилис во која се појавил …

Повеќе »

(ФОТО) Пред неколку месеци момче ја полило со киселина а сега го покажала фантастичниот изглед

Студентка и перспективна манекенка со својот роднина тргнала на прослава на 21. роденден, кога низ прозорецот на автомобилот момче им фрлило киселина. Изгорениците и на двајцата им го промениле изгледот, а откако пријателите собрале доволно средства да и помогнат, Решам Кан, ги поделила фотките од својот нов изглед. „Време е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маки за слетување: Силен ветер го фрлал авионот на сите страни

Освен на земјата олујата предизвикала проблеми и во воздухот. Посебно тешко им било на пилотите кои морале да ги покажат сите свои вештини за да по силното невреме успешно ги приземјат авионите… Во олујата „Херварт“ која во неделата ја погодила средишна и северна Европа со удари на ветар до 180. …

Повеќе »