Avtor Ekran

(ВИДЕО+ФОТО) Ријана во жешко црвен латекс и чипка: Како вистинска богинка на љубовта!

Денот на вљубените опасни ни се приближува, а популарната пејачка и дизајнерка Ријана ја претстави најновата колекција на секси долна облека создадена во рамките на нејзиниот бренд Savage X Fenty по повод тој празник. Волшебната убавица уште еднаш застана пред фотообјективот и сними нешто декадентна рекламна кампања – позираше во …

Повеќе »

На 57. години, од инфаркт, починал Бенџамин Ротшилд

Познатиот банкар и претседател на „Групацијата Едмонд де Ротшилд“, баронот Бенјамин Ротшилд починал од последиците од срцев удар на 57-годишна возраст. Синот на Едмонд Ротшилд, човекот кој до својата смрт важеше за најбогат член на ова моќно банкарско семејство, починал во Швајцарија. Неговото семејство соопшти дека тој починал во петокот …

Повеќе »

Ова се трите најверни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ОВИЕ знаци ја ценат верноста и таа им е поважно во врската отколку што било друго. Тие претпазливо ги запознаваат своите партнери пред да се врзат, па кога ќе …

Повеќе »

ВИДЕО од генијалниот трик за лупење варени јајца воодушевил повеќе од 2. милиони луѓе!

Видео за лесен начин за лупење варени јајца за само неколку секунди станало вирално на социјалните мрежи, а овој трик воодушеви милиони луѓе. Видеото што од вчера го гледаа повеќе од 2 милиони луѓе на „ТикТок“, покажува како жена едноставно лупи тврдо варено јајце – со чаша. Откако ќе ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА НАРАЧАЛА ХРАНА, А ДОСТАВУВАЧОТ И ОТКАЖАЛ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ: Го видела од прозорецот и снимила НЕПРИЈАТНА СЦЕНА!

Една жена се пожалила дека нарачала испорака за на нејзината нарачката ненадејно биде откажана. Кога погледнала низ прозорецот, имала што да види. Имено, таа се шокирала кога забележала дека возачот на службата за достава ја јаде нејзината храна – пред нејзината куќа! Таа брзо го земала мобилниот телефон и ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈДОЛГ ХОТЕЛ НА СВЕТОТ – Напуштеното одморалиште на Хитлер е нова туристичка атракција

Комплексот „Сила преку одмор“ на Хитлер на островот Реген, долг пет километри и дизајниран да прими 20.000 луѓе истовремено, никогаш не бил отворен поради избувнувањето на Втората светска војна, а зградите биле користени за воени цели, најпрво во рајхот на Хитлер, а потоа и во ГДР. Според Дојче веле, комплексот …

Повеќе »

Почина Ѓоко Дончев – доајенот на македонската фолк песна

Ненадејно згасна еден од најубавите гласови на домашната музичка сцена, Ѓоко Дончев, кој важеше за еден од доајените на македонската народна музика. На сцената беше активен повеќе од 25. години а со своите песни ја одбележа златната ера во македонската фолк музика. Во текот на неговата плодна музичка кариера соработуваше …

Повеќе »

ЈАПОНИЈА 1945.: Најтажна фотографија снимена после атомскиот напад на Нагасаки

Една од најтажните фотографии е направена по атомскиот напад на Нагасаки во Јапонија во 1945. година. Според приказната која се крие зад неа, потсетува на „Гробиштата на пожарникарите“, јапонска аниме-драма од 1988. година. На фотографијата се гледа како едно јапонско момче го носи телото на неговиот помлад брат кој загинал …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на момчето кое ја спаси својата сестра од бесно куче? Еве како изгледа денес!

Шестгодишното момче Бриџер Вокер од американскиот град Чејан, во сојузната држава Вајоминг, се прослави откако ја спаси помладата сестра од напад на германски овчар, кој го гризна и му нанесе тешки повреди на главата. На 9. јули, Бриџер застанал помеѓу неговата сестра и големо куче откако забележал дека животното се …

Повеќе »