Астрологијата открива: Еве каков прв впечаток остава секој хороскопски знак!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Велат дека се потребни 3. секунди за да се остави првиот впечаток. Еве што велат астролозите како ќе ве доживеат другите на основа на вашиот хороскопски знак.
Во продолжување ви донесуваме што некој прво помислува за вашиот хороскопски знак, но и што мисли после некое време на познанство. Ви оставаме да процените сами колку има вистина во овие тврдења.
Откако ќе откриете каков прв впечаток, опишан во три зборови, остава вашиот хороскопски знак, дознајте и колку се менува мислењето кога ќе ве запознаат малку подобро.
Забавувајте се, а можеби и малку подобро ќе се запознаете себе.
ОВЕН: добар, сака да помогне и многу самоуверен/многу сака да наредува, но барем ги завршува работите.
БИК: сладок  тивок и мил/ тврдоглав и незапирлив кога ќе почне да зборува за неважни работи.
БЛИЗНАЦИ: духовит, гласен и малку здодевен/голема емотивна повреденост која ја крие зад хуморот.
РАК: симпатичен, емотивен и среќен/голем ученик кој не знае за шега.
ЛАВ:срдечен, великодушен и дарежлив/често гледа во подот, сака прегратки.
ДЕВИЦА: срамежлива, загрижена и талентирана/неверојатно симпатична и секогаш размислува за вселената.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …