Анета „Молика“ и Влатко Миладиноски подготвуваат дуетска песна?

Велат кога од грлата на Влатко Миладиноски и Анета Молика ќе се испее некоја убава македонска народна песна, тогаш никој не останува рамнодушен. И навистина е така.
Доказ за тоа и нивниот последен заеднички настап во саботата во Битола на „Иселеничка средба“, каде пееја пред преполна сала, пред голем број нашинци од дијаспората, а публиката уживаше во се она што го слушаше.
Фотографијата објавена од двајцата ги израдува љубителите на македонската народна песна, па во коментари прашуваат: Кога би снимиле и дует песна?


•Поминавме навистина една прекрасна вечер со нашите Македонци. Прво морам да кажам дека секоја нова изведба на песната со која победив на „Гоце Фест“, „Велат не нема“, се повеќе ми ја полни душата, кога гледам како е прифатена кај публиката. Што се однесува до заедничката фотографија со Анета, навистина ми е мило што почитувачите на нашата работа бараат дуетска песна од нас. Ние се познаваме долго време, соработуваме одлично, па зошто и да не размислуваме во тој правец, ако тоа од нас го бара секој оној кој ја цени нашата музика и работа, вели Влатко, кого го добивме за краток коментар.
Имајќи предвид колку голема популарност уживаат Влатко и Анета со своите хитови, една заедничка соработка навистина би била вистинско освежување на нашата фолк сцена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) И’ по смртта донира: Пејачот минатата година донирал два милиони фунти

Покрај бројните уметнички дела, тој го поседуваше и пијаното на Џон Ленон… Поминаа осум години …